Najgłupsze memecoiny 2024 roku oraz jeden, który rozbił bank stawiając na małych inwestorów

Artykuł zawiera treści sponsorowane.

fot. materiały partnera

Memecoiny mają to do siebie, że są zabawne i … bezużyteczne. Opierają się na marketingu wiralowym i spekulacjach, szybko odchodząc w zapomnienie i tracąc na wartości. Przedstawiamy memecoiny, które postawiły na kontrowersję i zapadający w pamięć motyw przewodni. W opozycji do tych shitcoinów, pojawi się nowy token $WEPE, który zdominował grudniowy rynek przedsprzedaży, dzięki postawieniu na użyteczność i chęć rozwiązania konkretnego problemu.

Fartcoin (FART) – śmierdzący memecoin 

Fartcoin (FART) zadebiutował w branży dość późno, bo w październiku 2024 roku. To typowo bezużyteczny token, skupiający się na puszczaniu bąków. Nie powstrzymało to krypto-inwestorów przed zakupem kryptowaluty i podniesieniu jego wartości do ponad 1 miliarda dolarów (szczytowa wartość wyniosła 1,31 miliarda dolarów w połowie grudnia).

Fartcoin pozostaje największym tokenem na Pump.fun, platformie, która służy do masowego generowania tokenów. Sporo rozgłosu przyniosło tokenowi pojawienie się w programie The Late Show with Stephen Colbert w stacji CBS.

fot. materiały partnera

Cena Fartcoin (źródło: https://www.coingecko.com/pl/waluty/fartcoin)

Obecnie kapitalizacja rynkowa FART wynosi 860 milionów dolarów. Sam memecoin jest doskonałym przykładem tego, że świat kryptowalut żywi się absurdem.

Woman Yelling at Cat (WYAC) – kobieta krzycząca na kota

Zestawiający dwa obrazy mem, który sprawia wrażenie, że kobieta wskazuje i krzyczy na zdezorientowanego kota stał się inspiracją powstania memecoina o nazwie Woman Yelling At Cat (WYAC).

Token został wprowadzony na rynek w czerwcu przez Taylor Amstrong, gwiazdę programu Żon Beverly Hills. Token WYAC od razu dołączył do kategorii celebryckich memecoinów.

fot. materiały partnera

Memecoin WYAC osiągnął szczytową kapitalizację 52 milionów dolarów 21 października (wg. serwisu CoinGecko). Już 31 grudnia wynosiła ona niecałe 4 miliony dolarów.

Twórczyni tokena nie spoczywa na laurach. Chcą wykorzystać popularnego mema i token do zwiększania świadomości na temat programów walki z przemocą domową.

Peanut (PNUT) – wiewiórka wiecznie żywa

Memecoin Peanut the Squirrel (PNUT) udowadnia, że nie ma nietrafionych pomysłów na nowe tokeny. W tym przypadku nawiązano do wiewiórki, która została uśpiona w Nowym Jorku w celu przeprowadzenia testów na wściekliznę.

fot. materiały partnera

Chociaż sama wiewiórka nie była udomowiona, posiadała swojego opiekuna i szybko zyskała fanów w mediach społecznościowych, którzy byli oburzeni uśpieniem zwierzęcia.

Token PNUT zadebiutował 1 listopada i osiągnął szczyt kapitalizacji rynkowej wynoszący 2,27 miliarda dolarów 14 listopada. Od tego czasu nastąpił spadek kapitalizacji poniżej 650 milionów dolarów.

Wall Street Pepe ($WEPE)– gdy użyteczność popłaca

Wall Street Pepe to nowy memecoin inspirowany żabą Pepe. Token bez kompleksów wkroczył na rynek przedsprzedaży. Kieruje swoją ofertę do konkretnej grupy inwestorów – mniejszych graczy, którzy chcą handlować efektywnie i zyskiem, oraz przeciwstawić się dominacji krypto wielorybów.

Chociaż oprawa graficzna projektu wpasowuje się w estetykę memecoinów, sam token $WEPE oferuje swoim posiadaczom konkretne korzyści:

  • opcję stakingu,
  • dostęp do ekosystemu handlowego alfa ze wskazówkami i sygnałami handlowymi na temat nowych tokenów z potencjałem wzrostu,
  • konkursy i wyzwania dla inwestorów,
  • prywatna grupa insiderów, którzy na bieżąco dzielą się swoimi strategiami inwestowania.
fot. materiały partnera

O tym, że misja projektu Wall Street Pepe doskonale wstrzeliła się w oczekiwania inwestorów jest ogromny wzrost zainteresowania zakupem tokenów $WEPE od początku przedsprzedaży.

Aktualna cena tokena $WEPE wynosi 0,0003661 dolara, jednak wzrośnie po rozpoczęciu kolejnego etapu przedsprzedaży. Można do niej dołączyć przechodząc na oficjalną stronę Wall Street Pepe. ICO zebrało już ponad 38,48 mln dolarów, a licznik nadal bije.

Wnioski

Branża memecoinów udowadnia, że nawet tak chaotyczne i nieprzewidywalne tokeny oraz ich absurdalne motywy mogą być siłą napędową rynku. Niezależnie od tego, czy kryptowaluty nawiązują do popularnych memów, bąków czy wiralowych zwierząt.

Przedstawione w tym artykule tokeny to dowód na to, że kultura internetowa łączy się z rynkami finansowymi i przynosi zyski tym inwestorom, którzy wykorzystali odpowiedni moment na zakup debiutujących monet. Memecoiny mogą jednak przynosić posiadaczom tokenów konkretne korzyści. Mogą też rozwijać ich wiedzę inwestycyjną w lekkim i zabawnym otoczeniu, do czego zachęca token $WEPE.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom