Na płatnych kryptowalutowych grupach ruch*ją klientów. Jak?

Popularny na Twitterze analityk on-chain i detektyw 'crypto scumów’ ZachXBT zidentyfikował mechanizm oszustwa do jakiego dochodzi na płatnych, kryptowalutowych grupach. Poniższy post będzie swobodnym ale dosadnym tłumaczeniem jego wpisów. Historia dotyczyć będzie telegramowej grupy Ash. Zaczynajmy więc:

Badanie ma na cely sprawdzenie jak Ash wprowadził w błąd tysiące ludzi by zbudować 8-cyfrowy portfel kryptowalut

Co jest nie tak z grupą na Telegramie?

a) pompowanie i zasypywanie podażą projektów o niskiej kapitalizacji na scentralizowanych giełdach
b) Płatne grupy insisderów by otrzymywać 'picksy’ przed oficjalnymi informacjami na Telegramie
c) Nieujawnione promocje IDO
d) Linki do podejrzanych funduszy Venture Capital

Wszystkie wiadomości o pompowaniu i dumpingu projektów o niskiej kapitalizacji zostały usunięte, ale odzyskałem kilka przypadków od ludzi na Twitterze, którzy informowali o takich przypadkach.

Oto dwa kolejne przypadki

Ludzie zwracali uwagę, że najwięksi kupujący pojawiali się przed ogłoszeniem 'akcji’ na grupie. Tymczasem ASH winił 'boty’ tradingowe.
Klasyczne 'pump and dump’
Podobny przykład 'naganiania’
Ten sam scenariusz

Ash twierdził, że sytuacje te nie były celowe i że zwrócą ludziom pieniądze. Jednak na Twitterze są ludzie, którzy informują, że nigdy nie otrzymali zwrotu za akcje pump and dump. Nie ma też żadnej wzmianki o zorganizowanej akcji na tokenie VIDT (zdjęcia wyżej).

Tak wyglądał podział grupy na Telegramie:

W publicznej grupie Telegram, Ash wprowadził osobną płatną grupę prywatną dla jej członków. Jawnie poinformował, że jej członkowie dostaną sygnały kupna i informacje wewnętrzne przed głównym kanałem publicznym.

Załączyłem adres płatności dzięki uprzejmości byłego członka.

W dniu 3 czerwca 2021 roku w grupie płatnej powstał sygnał kupna kryptowaluty ROYA. Adres na zdjęciu powyżej (0X43) robił duże zakupy kilka dni wcześniej. W płatnej grupie powiedziano, że będzie to wkrótce ujawnione w grupie publicznej.

Jak na razie wszystko idzie dobrze i zostaje to umieszczone w grupie publicznej. Natychmiast po tym Ash w płatnej grupie pisze: „who the f is selling” oraz „hint it’s the address from above sending to a different wallet to sell’. Ash zachowuje się wyraźnie wściekle mówiąc, że wszyscy zepsuli pompę (ironia).

Oto pozostałe nieujawnione 'przekręty’, które wiążą się między publicznym kontem Telegram & Twitter:

Kryptowaluta AIOZ jest w dół 93%
Kryptowaluta GS spada o 97%

Większość projektów 'pump and dump’ w Telegramie publicznym zostaje usunięta. Poniżej jeszcze kilka z Twittera:

BLES stracił 99%
EQZ stracił 97%
KPAD stracił 99%
MNY stracił 94%

Wystarczy szybkie przewinięcie przez wiadomości Ash’a, aby zobaczyć wszystkie nieujawnione skoki na kasę użytkowników. Widać, że będą promować każdą taką inicjatywę.

Tutaj rzeczy stają się jeszcze bardziej interesujące. Wysłałem wiadomość z tego samego konta, aby spróbować dołączyć do „płatnej grupy TG” i teraz zamiast Asha przemawia już inne konto.

Co pozostaje niejasne, to czy konto Ash jest prowadzone przez ten szemrany Venture Capital czy po prostu współpracują. Fakt, że konto Telegram pasuje do publicznego Telegram prowadzi mnie do przekonania, że Ash jest własnością Everse Capital. Można zobaczyć wszystkie skoki na kasę, które pracują na ich Twitterze:

Zerknąłem na wszystkie powiązane z Everse adresy (dumping, płatna grupa etc.). Pokazują historię transakcji wypełnioną lokatami kapitału w IDO (Initial Dex Offering) z wypływami do głównych portfeli (nie wydają się operować tylko na scentralizowanych giełdach). Również dalej prowadzi mnie do przekonania, że Ash to Everse.

Ciekawe jest to, jak duża jest ta cała operacja i jak bardzo niemoralna, aby ujawnić się przed swoimi wyznawcami. Mam nadzieję, że jakieś bardziej szczegółowe informacje w końcu wyjdą na jaw. Widać, że cokolwiek się dzieje – ci ludzie zarabiają miliony kosztem innych.

Otrzymałem wiele prywatnych wiadomości od ludzi, którzy w rzeczywistości potwierdzają, że Ash i Everse Capital są prowadzone przez tę samą osobę. Artykuł z medium.com również potwierdza że fundusz Everse i fanpage Ash prowadzi ten sam człowiek.

Podsumowanie

Powyższy wpis był tłumaczeniem informacji przekazanych przez ZachXBT i miał na celu przestrzec przed nieuczciwymi praktykami oszustów oraz olbrzymim ryzykiem związanym z inwestowaniem w projekty o niskiej kapitalizacji rynkowej. Często pozbawione są jakichkolwiek fundamentów i niewykluczone, że powstają wyłącznie by umożliwić opisywany przez Zacha 'skok na kasę’.

Może Cię to zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze