Na jakie wydarzenia w 2024 w branży krypto czekamy najbardziej?

Czego możemy spodziewać się w najbliższych miesiącach w branży krypto? Oto subiektywny przegląd najważniejszych, naszym zdaniem, nadchodzących zjawisk i wydarzeń.

Ponieważ inflacja w USA spadła z wysokiego poziomu 9,1% w czerwcu 2022 r. do zaledwie 3,2 proc. w październiku 2023 r., wielu obserwatorów rynku jest zdania, że cykl podwyżek stóp procentowych Fed dobiega końca.

Najważniejsze krypto wydarzenia najbliższych miesięcy

Rynek oczekuje, że pierwsza obniżka stóp nastąpi już w maju 2024 roku. Pod wpływem tego impulsu pozytywne nastroje w branży kryptowalut mogą ulec wzmocnieniu, zwiększając atrakcyjność Bitcoina i innych aktywów cyfrowych.

Na rynku kryptowalutowym panują obecnie optymistyczne nastroje. Wszystko wskazuje na to, że Bitcoin spot ETF w USA będzie odgrywał istotną rolę we wdrażaniu instytucji dążących do osiągnięcia zdywersyfikowanej alokacji aktywów poprzez inwestycje w BTC.

jednymi z najważniejszych wydarzeń roku są często duże aktualizacje sieci Ethereum. Podobnie będzie w pierwszym kwartale 2024 r., kirdy to spodziewana jest aktualizacja Dencun, wprowadzająca długo oczekiwany proto-danksharding. Wyjaśnijmy, że jest to prototyp iteracji technologii dankshardingu, która została opracowana przez Ethereum. Ze względu na ograniczoną skalowalność Ethereum, transakcje stały się powolne i kosztowne w okresach intensywnego użytkowania. Deweloperzy planują wykorzystać sharding, w którym sieć jest podzielona na mniejsze części zwane shardami, które mogą niezależnie wykonywać inteligentne kontrakty i przetwarzać transakcje.

Warto też przyjrzeć się planom firmy Circle. Emitent stablecoina USD Coin przygotowuje się obecnie do wejścia na giełdę na początku przyszłego roku poprzez pierwszą ofertę publiczną (IPO). Dzięki temu firma stanie się pierwszą spółką notowaną na giełdzie wśród emitentów. Wiele osób ma nadzieję, że ruch ten wesprze przyjęcie kryptograficznych stablecoinów.

Pamiętajmy też o tym, że jednym z najważniejszych wydarzeń w branży kryptowalut w 2024 roku będzie halving Bitcoina. Wydarzenie to zmniejszy ilość nowych Bitcoinów, które górnicy mogą otrzymać za każdy nowo wydobyty blok o 50 proc. Zmniejszając podaż nowych monet o połowę, Bitcoin stanie się bardziej rzadki i mniej inflacyjny.

Zobacz też: Bańka cenowa wreszcie pęka. Tu ceny nieruchomości spadają w rekordowym tempie

Następstwa procesu Bankmana-Frieda

Jeżeli chodzi o firmę FTX, której założyciel, Sam Bankman-Fried, został w listopadzie uznany winnym wielomiliardowego oszustwa, w ramach procesu restrukturyzacji uzyskano zgodę na likwidację aktywów o wartości prawie 880 mln USD w celu spłaty wierzycieli. Wydarzenia te wskazują, że FTX stopniowo wkracza w etap, w którym giełda zostanie poddana restrukturyzacji. Oczekuje się, że rozwiązanie tej sprawy przywróci pewne zaufanie i jasność regulacyjną dla inwestorów, potencjalnie przyciągając do branży nowe fundusze detaliczne.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx