Syczuan | 26 farm wydobywczych bitcoin zostanie odciętych od prądu do 20 czerwca

Syczuan, główne chińskie centrum wydobycia bitcoinów, jest najnowszą prowincją, która wydała nakaz zamknięcia lokalnych ośrodków wydobywczych bitcoina.

Biuro Energetyczne Syczuanu i Komisja Rozwoju i Reformacji Syczuanu wydały dziś powyższą dyspozycję podległym sobie państwowym wytwórcom i dystrybutorom energii.

Czas na Syczuan

Zgodnie z treścią dokumentu, który krąży na WeChat, agencje rządowe przedstawiły dwa główne wyznaczniki w odniesieniu do zamknięcia lokalnych firm miningowych.

Będą miały one bezpośredni wpływ na 26 podmiotów górniczych, które próbowały współpracować z rządem i zostały utworzone w określonych strefach przemysłowych. Nowe zalecenia mają również na celu rozprawienie się z mniejszymi ośrodkami wydobywczymi, które uzyskują energię elektryczną z mniejszych elektrowni prywatnie.

Wyznacznik numer 1

Pierwszy środek wymaga od podporządkowanych państwowych wytwórców energii i dystrybutorów energii, takich jak Sieć Państwowa, odcięcia do 20 czerwca dostaw energii elektrycznej do 26 podmiotów, które do tej pory były zgłaszane jako kopalnie bitcoinów.

Na początku tego miesiąca Sichuan Energy Bureau zwołało spotkanie z lokalnymi państwowymi podmiotami energetycznymi, aby zrozumieć, do ilu zakładów górniczych dostarczają energię i jaki wpływ na lokalną gospodarkę hydroelektryczną mają nakazy ich zamknięcia.

W oparciu o listę 26 podmiotów załączoną na końcu dokumentu, większość z nich faktycznie otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności w ramach Hydroelectricity Consumption Industrial Demonstration Zones w Syczuanie.

Takie parki przemysłowe zostały utworzone przez rząd Syczuanu, aby przyciągnąć energochłonny przemysł i pomóc w zużyciu nadmiernej energii hydroelektrycznej w regionie podczas letniej pory deszczowej.

Od 2020 r. dziesiątki zakładów wydobywczych bitcoin, w tym wiele podmiotów z rządowej listy dokumentów, zostało zatwierdzonych do prowadzenia działalności w ich ramach, aby cieszyć się stabilną dostawą z państwowej sieci energetycznej.

W zamian przeszli proces składania wniosków, aby zarejestrować się w rządzie, a także uiścić opłatę składkową na rzecz samorządu lokalnego i sieci państwowej. Być może właśnie na skutek tych rejestracji, górnicy stali się pierwszymi ofiarami represji.

Wyznacznik numer 2

W Syczuanie i Yunnanie nadal istnieje znaczna liczba działających kopalń bitcoinów, które otrzymują energię dostarczaną prywatnie z mniejszych elektrowni w sposób, który znajduje się pod nadzorem rządu lub państwowej sieci energetycznej. Ten tak zwany model dostaw bezpośrednich jest powszechną praktyką, a jednocześnie szarą strefą, ponieważ omija sieć państwową jako pośrednik w dystrybucji energii.

Jest to również jeden z powodów, dla których rząd Syczuanu utworzył park zużycia energii elektrycznej, aby walczyć z prywatnymi umowami energetycznymi między mniejszymi elektrowniami i kopalniami bitcoinów.

Stąd drugi wyznacznik polega na tym, że dwie prowincjonalne agencje rządowe wymagają od państwowych jednostek energetycznych, a także władz na szczeblu gminnym i powiatowym rozszerzenia kontroli w ich sieci i natychmiastowego odcięcia dostaw do dodatkowych zakładów górniczych, jeśli tylko takie zostaną znalezione. Mają na to czas do 25 czerwca.

Przeczytaj również:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze