Metan z krowiego obornika źródłem energii do wydobycia BTC

Brytyjscy rolnicy stają się coraz bardziej kreatywni w sposobie pozyskiwania zasilania do wydobycia BTC… Jeden z nich prowadzi tam farmę wydobycia bitcoina napędzaną energią pozyskiwaną z krowich odchodów.

Niecodzienne źródło energii

Analizując ślad energetyczny Bitcoina, brytyjski przedsiębiorca Josh Riddett wymyślił sposób, w jaki rolnicy mogliby przekształcać metan z krowiego obornika w energię elektryczną do wydobycia BTC.

Riddett otworzył swoją firmę Easy Crypto Hunter w Manchesterze w Anglii w 2017 roku. Firma łączy komputery z generatorami energii odnawialnej, w tym z rolnikami, którzy wytwarzają energię z wykorzystaniem gazów z krowich odchodów.

„To nowy sposób na generowanie pieniędzy z tych obszaró energetycznych, który nie jest wspierany przez rząd. Jest znacznie bardziej niezależny… W rzeczywistości rolnicy zamieniają swoją oborę lub szopę na mini-centrum danych i zarabiają na wynajmie mocy obliczeniowej”.

Jak to działa?

To 40 maszyn górniczych, które działają 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Farma jest zasilana za pomocą maszyn do fermentacji beztlenowej (AD), które przekształcają zwierzęce zwierzęce w energię.

Mierzące zaledwie 70 cm x 35 cm x 40 cm maszyny Josha Riddetta są zaprojektowane do wydobywania również innych walut cyfrowych, takich jak Ravencoin i Ethereum. Jego platformy wydobywcze osiągnęły do tej pory średnio około 30 000 funtów rocznych zysków w okresie trzech lat, przy czym większość tych zysków pojawiło się w 2021 r., gdy waluty cyfrowe zalała fala akceptacji ze story graczy instytucjonalnych.

Szanse i motywy

Josh – który był wśród delegatów na szczycie UE poświęconym kryptowalutowi w zeszłym roku – mówi, odkąd rolnicy wykorzystują energię odnawialną, jego firma odnotowuje ogromny wzrost sprzedaży wśród brytyjskiej społeczności rolniczej.

W wiadomości do City A.M., lokalnej londyńskiej gazety, Riddett wyjaśnia swoje motywy i szanse, które dostrzega w kryptowalutach.

„Lata temu rolników zachęcano do opracowywania rozwiązań w zakresie zielonej energii, co jest jednym z powodów, dla których w ciągu ostatnich 10 lat obserwowaliśmy panele słoneczne pojawiające się na polach, a programy te zawierały dobre zachęty finansowe. Ostatnio te zachęty spadły praktycznie do zera […]”.

Według Riddetta i jego klientów, pomysłowy sposób na zasilenie wydobycia bitcoina to nie tylko efektywne wykorzystanie marnowanej w innym przypadku energii, ale także źródło bardzo potrzebnego, dodatkowego dochodu dla rolników. Riddett twierdzi, że rozwijający się biznes zwiększa ogólny popyt na energię odnawialną, zapewniając popyt na wyższe stawki.

Może Cię zainteresować:

Komentarze