Konkurent Tesli, Daymak, wyprodukuje e-samochód, który będzie kopał bitcoina i DOGE

Kanadyjski producent lekkich pojazdów elektrycznych Daymak ogłosił, że jego samochód elektryczny Spiritus, umożliwi wydobywanie bitcoinów i dogecoinów w chwilach, gdy jest zaparkowany.

Firma z 20-letnią tradycją zadeklarowała również, że będzie akceptować płatności w przedsprzedaży w kilku kryptowalutach, w tym w Cardano. W ramach kampanii crowdfundingowej na samochód – która rozpoczęła się w marcu – zebrano już ponad 350 milionów dolarów.

Oczekująca na opatentowanie infrastruktura kryptowalutowa firmy Daymak zostanie zintegrowana z interfejsem użytkownika samochodu.

Oprócz tego, że jest pierwszym samochodem elektrycznym, który chce umożliwić wydobywanie kryptowalut, bogaty w funkcje Daymak Spiritus aspiruje również do zostania najszybszym trójkołowcem na świecie. Pierwsze egzemplarze mają pojawić się w sprzedaży najwcześniej w 2023 roku.

Założyciel Daymak, Aldo Baiocchi, twierdzi, że jego firma planuje swoją przyszłość z wykorzystaniem kryptowalut:

„Wyobrażamy sobie przyszłość, w której opłaty za autostrady, parking i zamówienie drive-thru będą opłacane bezpośrednio w locie za pomocą kryptowalut. Twoje rachunki online i bankowość mogą być obsługiwane za pośrednictwem tej samej platformy oprogramowania opłacanej w kryptowalutach.”

Elon Musk spóźniony?

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, wyraził niedawno zainteresowanie recyklingiem ciepła wytwarzanego przez wydobycie kryptowalut.

Wiodący producent e-samochodów zawiesił w ubiegłym miesiącu płatności bitcoin z powodu obaw o środowisko.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze