BIT Mining zhakowane! Straty w milionach dolarów

Firma macierzysta BTC.com, BIT Mining, ogłosiła wczoraj, że w wyniku cyberataku skradziono łącznie 3 miliony dolarów. Zgłoszono, że 700 tysięcy dolarów skradzionych funduszy pochodziło od inwestorów indywidualnych, a 2,3 miliona dolarów to aktywa korporacyjne. Chociaż oficjalne oświadczenie zostało wydane wczoraj, BIT Mining powiedział, że naruszenie bezpieczeństwa miało miejsce 3 grudnia.

BIT Mining wciąż pracuje

W oświadczeniu firma stwierdziła, że ​​siły bezpieczeństwa w Shenzhen w Chinach zostały poinformowane o sytuacji, a lokalne władze wszczęły dochodzenie. Pomimo cyberataku BIT Mining nieprzerwanie kontynuuje świadczenie usług puli wydobywczej. Z drugiej strony firma ciężko pracuje, aby odzyskać skradzione środki.

BTC.com, jedna z największych kopalń kryptowalut na świecie, oferuje usługi wydobywcze specjalnie dla głównych kryptowalut przy użyciu modelu konsensusu proof-of-work, takiego jak Bitcoin (BTC) i Litecoin (LTC). BTC.com zapewnia również usługę skanera Blockchain wraz z działaniami wydobywczymi.

Częste cyberataki w 2022 r.

W 2022 roku w wyniku cyberataków skradziono miliardy dolarów funduszy w branży kryptograficznej, zwłaszcza w sektorze DeFi. Naruszanie bezpieczeństwa jest jedną z najważniejszych przeszkód z jaką zmaga się branża krypto. To również jeden z powodów wahań inwestorów instytucjonalnych przed wejściem w przestrzeń krypto.

Zauważono, że oparty na sieci Avalanche DeFrost Finance oraz portfel kryptowalutowy BitKeep odnotowały straty w wysokości odpowiednio 12 milionów dolarów i 8 milionów dolarów w wyniku cyberataku związanego z ostatnimi wydarzeniami hakerskimi DeFi.

Korea Północna to jeden z hakerskich rajów

W ciągu ostatnich pięciu lat hakerzy z Korei Północnej przejęli kryptowaluty i zasoby cyfrowe o wartości 1,2 miliarda dolarów od celów na całym świecie.

Raport opublikowany we wrześniu stwierdza, że ​​grupa o nazwie Lazarus kradnie duże sumy wirtualnej waluty – średnio ponad 200 milionów dolarów rocznie od 2018 roku.

Hakerzy z Korei Północnej są uważani za jednych z najlepszych na świecie w kradzieży kryptowalut i zasobów cyfrowych. FBI oskarżyło Koreę Północną o kradzież około 625 milionów dolarów firmie Axie Infinity zajmującej się grami krypto.

Według Rady Bezpieczeństwa ONZ, wpływy z tych ataków idą na wsparcie programów broni jądrowej i pocisków balistycznych Korei Północnej.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx