Miliardy dolarów w BlackRock czekają na start handlu spot Bitcoin ETF? VanEck cytuje źródła, padła data. Jednak euforia?

Rynek crypto na kilka dni przed pierwszym okienkiem SEC w nowym roku doświadcza olbrzymiego stresu. Część inwestorów oczekuje zgody regulatora i euforii, inni wolą obserwować sprawę z boku. Jeszcze inni oczekują 30% korekty, a część pesymistów wieści spadek 'do zera’ i wielką bessę. Szef działu Research w zakresie cyfrowych aktywów VanEck, Matthew Sigel powołał się na dobrze poinformowane źródła. Według nich BlackRock ma w zanadrzu 2 miliardy dolarów. Przygotowane od istniejących, dużych posiadaczy BTC, którzy zadeklarowali, że przejdą na spotowy ETF, w pierwszym tygodniu handlu BlackRock Bitcoin Trust.

Tymczasem Główny analityk funduszy ETF Bloomberg, Eric Balhunas zaskoczył rynek i wymienił datę. Ostateczne poprawki S-1 do wniosków ETF od 14 instytucji z Wall Street mają być ostatecznie złożone przed 8 rano amerykańskiego czasu, 8 stycznia. Balhunas powołał się na źródła wg. których SEC próbuje ustawić wszystkich w kolejce do wydania zgody, dokładnie 11 stycznia. Podkreślił jednak, że to wciąż informacje zakulisowe.

Co powiedział Siegel?

„Słyszałem z dość dobrze usytuowanego źródła, że Blackrock ma ponad 2 miliardy dolarów w kolejce w pierwszym tygodniu w nowych dodatnich przepływach od istniejących posiadaczy Bitcoinów, którzy dodają do pozycji. Ale nie mogę za to ręczyć. Ale wiesz, to właśnie robią wszyscy. Po prostu wykonujemy telefony i próbujemy znaleźć ludzi, którzy mogą wypisać czeki na te produkty inwestycyjne. Nasze szacunki? Wiesz, gdyby te 2 miliardy dolarów napłynęły już w pierwszym tygodniu, to zdmuchnęłoby je całkowicie. Osiągnęliśmy poziom 2,5 miliarda dolarów w całym pierwszym kwartale handlu, co robimy, patrząc na przeszłe przepływy do pierwszego funduszu ETF na złoto. Oraz dostosowując je do podaży pieniądza w USA. Na podstawie takiej analizy mamy szansę na rynek ETF o wartości ok. 40 miliardów dolarów w ciągu dwóch lat.

Źródło: Bloomberg

Powyżej widzimy 25 najbardziej udanych startów notowań ETF w historii (pod względem wpływów w 1 dniu handlu). Ewidentnie widać, że BlackRock dominuje w pierwszej dziesiątce (7 na 10 miejsc). To jest właściwie stos gotówki, czekający w kolejce na pierwszy dzień notowań. Teraz nie będzie inaczej? Być może pierwszy dzień notowań BlackRock Bitcoin Trust pobije 'zielony’ iShares Climate Conscious & Transition US ETF? I… Trafi na pierwsze strony gazet na Wall Street? W końcu 'marka’ BlackRock w połączeniu z Bitcoinem robi swoje. Fundusz zarządza blisko 10 bilionami dolarów, to niemal 11-krotnie więcej niż aktualna kapitalizacja rynkowa Bitcoina. CEO BlackRock 'nieformalnie’ nazywany jest 'królem Wall Street’. Czy rzeczywiście amerykańskie instytucje postarają się, by BTC wszedł w nowy rok tanecznym krokiem? Na pohybel głosom krytyki sektora crypto, płynącym z Waszyngtonu?

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx