Michael Saylor: Kwant niestraszny Bitcoinowi

Michael Saylor (CEO MicroStrategy) zabrał głos w sprawie potencjalnego zagrożenia dla sieci Bitcoina ze strony komputerów kwantowych. Czy jest się czego obawiać?

W nowym wywiadzie z analitykiem i inwestorem Scottem Melkerem Saylor stwierdza, że każdy, kto buduje komputer kwantowy, który mógłby złamać algorytmy kryptograficzne zapewniające bezpieczeństwo w Internecie, ma na głowie o wiele poważniejsze problemy, niż łamanie Bitcoina.

„Co myślę, kiedy słyszę, jak kolejna osoba pyta mnie na Twitterze, czy obawiam się, że komputer kwantowy zniszczy Bitcoina? Zastanawiam się, czy będą siedzieć bezczynnie bądź chować się w piwnicy, nie podejmując żadnych działań, żadnych decyzji inwestycyjnych w obawie przed teoretycznym atakiem ze strony komputera kwantowego?

Powiem ci, co myślę, kiedy słyszę takie rzeczy. Jeśli jakiś koleś kiedykolwiek wymyśli wszechpotężny komputer kwantowy, który może wszystko złamać, ma możliwość rozpoczęcia wojny, obalenia rządu, zniszczenia i zabicia kogokolwiek lub czegokolwiek, zabrania wszystkiego, czego zechcą jego twórcy od kogokolwiek zechcą. Myślisz, że naprawdę będą się kłopotać próbą zabrania 0,1% bogactwa świata, podczas gdy mogli mieć pozostałe 99,9%?

A tak przy okazji, dlaczego miałbym zawracać sobie głowę zabraniem 250 bilionów dolarów aktywów, skoro mógłbym po prostu zamordować wszystkich, kontrolować wszystko lub uczynić siebie Bogiem? Są ludzie, którzy mają większą władzę niż miliarderzy. Przewodzą całym państwom. I tak, nie przejmuję się tym. Myślę, że kiedy masz nieskończoną moc, wiążą się z tym o wiele bardziej ciekawe możliwości.”

Nie bać się kwantu!

Saylor mówi, że ludzie, którzy chcą zainwestować w jakąkolwiek firmę na świecie, mogliby, rzecz jasna, siedzieć i martwić się zagrożeniem związanym z komputerami kwantowymi. Nie zarobiliby jednak wówczas żadnych pieniędzy.

„Oczywiście, że nikt, kto jest akcjonariuszem Amazona, Facebooka czy Google, nie wstaje rano i nie mówi:„ O mój Boże, muszę sprzedać moje akcje Apple, ponieważ ktoś mógłby wynaleźć komputer kwantowy ”.

Gdybyś miał komputer kwantowy, czy zdajesz sobie sprawę, że możesz zawiesić sieć Facebooka? Czy zdajesz sobie sprawę, że możesz przejąć sieć Facebooka? Czy zdajesz sobie sprawę, że mógłbyś przejąć konto Donalda Trumpa na Twitterze i wypowiedzieć wojnę imperium rosyjskiemu i wystrzelić rakiety nuklearne? Jest wiele rzeczy, które mógłbyś zrobić…

Całą rozmowę z Michaelem Saylorem możecie obejrzeć tutaj:

Może Cię zainteresować:


Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze