Memowe kryptowaluty mają się lepiej niż myślisz. Zdziwi Cię, ile są dziś warte!

Kryptowaluty oparte na memach w ciągu ostatnich trzydziestu dni zyskały na wartości 759 milionów dolarów. Na czele tego trendu znajduje się rzecz jasna legendarny Dogecoin (DOGE), który wzrósł o ponad 10%. Dwa kolejne najpopularniejsze memowe kryptowaluty, Shiba Inu (SHIB) i Pepe Coin (PEPE), zanotowały wzrosty odpowiednio o 1% i 1,6%.

Dogecoin królem memecoinów

Stan na niedzielę, 23 lipca, wskazuje, że gospodarka memowych kryptowalut jest wyceniana na 16,29 miliarda dolarów. Zaliczyła wzrost z pułapu 15,54 miliarda, wartości zanotowanej miesiąc wcześniej. Rachunek jest więc prosty. Oznacza zysk na poziomie 759 milionów dolarów, czyli 4,82% w stosunku do dolara amerykańskiego.

Dogecoin przez 30 minionych dni zwiększył swoją wartość o ponad 10% i o 1,3% w ciągu ostatniego tygodnia. Z wartością rynkową 10,12 miliarda dolarów reprezentuje 62,12% całkowitej wartości gospodarki memowych kryptowalut.

SHIB i PEPE – kryptowaluty trzymają się mocno

SHIB w tym samym czasie zanotował wzrost o 1% , mimo że statystyki z ostatnich siedmiu dni pokazują spadek o 2,7%. Z wartością rynkową 4,61 miliarda dolarów stanowi 28,29% netto wartości gospodarki memecoinów. Dogecoin i SHIB razem zdecydowanie dominują na tym specyficznym rynku, stanowiąc aż 90,41% jego wartości.

Za ich plecami, co prawda daleko w tyle, ale jednak, jest Pepe Coin. Trzecia co do wielkości memowa kryptowaluta, w ciągu ostatniego miesiąca urosła o 1,6%. W ciągu minionego tygodnia jego wartość spadła jednak aż o 7,6%. Z wartością rynkową 628 milionów dolarów, PEPE reprezentuje 3,85% wartości branży.

Zobacz również: Starożytny wieloryb kupił Bitcoin za 100 dolarów. Sprzedał za… 31 milionów

Memowe kryptowaluty napędzają zainteresowanie branżą

Ostatnie badanie przeprowadzone przez BTC Peers pokazuje, że aż 40% młodych amerykańskich inwestorów w wieku od 18 do 40 lat zainteresowało się kryptowalutami za sprawą popularności meme coins.

Chociaż 11% inwestorów stwierdziło, że ich celem jest długoterminowe zarabianie pieniędzy, większość bierze udział w tym dla rozrywki i poczucia przynależności społecznej – informuje BTC Peers. Największą grupę inwestorów w kryptowaluty-memy, aż 83%, stanowią przedstawiciele pokolenia millenialsów i generacji Z.

Co więcej, 65% ankietowanych użytkowników twierdzi, że humor i żarty pomagają im zrozumieć skomplikowane koncepcje przemysłu krypto. Jeden z uczestników dodał, że memowe kryptowaluty pomagają „wzbudzić wystarczające zainteresowanie”, aby dowiedzieć się więcej na temat „przerażająco skomplikowanych rzeczy, takich jak blockchain”.

A Ty – próbowałeś kiedyś inwestować w memecoiny?

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze