Mąż ukrywał Bitcoiny przed swoją żoną. To nie był dobry pomysł

Z kobietami lepiej nie zadzierać. Rozzłoszczona dama potrafi zaskoczyć swą przenikliwością i przebiegłością. Boleśnie przekonał się o tym mężczyzna, który był w trakcie rozstania ze soją partnerką. I wcale nie chodzi o ból fizyczny. Za to mocno oberwał jego portfel. Bohater tej historią ukrywał przed swoją żoną fakt posiadania Bitcoinów o niemałej wartości.

Ukrywanie Bitcoinów przed żoną, to nie jest dobry pomysł

Niewierność finansowa bywa często przyczyną poważnych problemów w związku, a nawet rozwodów. Zwykle chodzi o długi. Swego czasu portal Bankier.pl cytował raport, według którego Brytyjczycy mogą ukrywać przed swoimi partnerami łącznie nawet 40 mld funtów długu. Jednak w opisywanej historii nie chodzi o długi. Jedno z amerykańskich małżeństw po 10 latach związku postanowił się rozwieść. W trakcie rozprawy rozwodowej żona zaczęła mieć podejrzenia, że jej były partner nie zeznał uczciwie w sprawie swoich rocznych dochodów, które oszacował na 3 mln dolarów. Kobieta zaczęła podejrzewać, że mężczyzna nie ujawnia swojego całego majątku, który miał być między nich podzielony. Następnie zawnioskowała o wyznaczenie biegłego sądowego, specjalizującego się w rachunkowości. Odkrycie biegłego było dla kobiety szokiem. Ostatecznie odkrył on, że jej były mąż nie zadeklarował 12 BTC, o wartości około 500 000 USD, które przechowywał w nieujawnionym portfelu kryptowalut. Teraz mężczyzna będzie musiał podzielić się z byłą żoną swoimi Bitcoinami.

Zobacz też: Amerykański sen to upadły mit? Zatrważające dane zza oceanu

Dlaczego ukrywanie kryptowalut to zły pomysł?

Co do zasady technologia blockchain zachowuje wszystkie transakcje i nie pozwala zewnętrznym czynnikom modyfikować ani usuwać wpisów. Tym samym, paradoksalnie, łatwiej jest ukryć transakcje gotówkowe, które nie muszą być zawsze notowane. Jednak nie zawsze tak jest, o czym za chwilę. Jak się okazuje, ukrywanie cyfrowych monet, przyczyniło się do wykształcenia zupełnie nowej specjalizacji. Chodzi o tzw. łowców kryptowalut, którzy zajmują się tropienie skrywanych portfeli kryptowalut lub transakcji przy ich użyciu. Specjalizacja wykształciła się między innymi w wyniki coraz powszechniejszej niewierności finansowej. Adwokaci i łowcy kryptowalut, zajmujący się tego typu sprawami stwierdzają jednak, że nie zawsze jest tak łatwo jak w opisywanej historii. Jeśli partner jest dobrze obeznany z technologią blockchain, to w łatwy sposób może ukryć swoje aktywa.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze