Masz te kryptowaluty? Uważaj. Ich wartość w kwietniu może spadać

Kontynuujemy miesięczny cykl z serii „tokeny które zostaną odmrożone i trafią na rynek”. W marcu ostrzegaliśmy, że kryptowaluty o wartości co najmniej 600 milionów dolarów pojawią się praktycznie z dnia na dzień w rękach sprzedających. Kwiecień co prawda nie będzie aż tak dramatyczny, ale wciąż warto zwrócić uwagę na kilka projektów które planują zalać rynek nowymi tokenami. Ich sumaryczna wartość to nadal między 200 a 300 milionów USD.

Te kryptowaluty znajdą się w kwietniu pod presją podaży

dYdX (DYDX)

Data uwolnienia: 11 kwietnia
Liczba odblokowanych tokenów: 6 520 128 (0,652%)
Wartość odblokowanych tokenów: $15,2 mln
Całkowita kapitalizacja rynkowa: 2,32 mld USD

DYDX, które trafią na rynek 11 kwietnia, będą stanowiły tylko 0,65% całkowitej podaży, więc wpływ ich uwolnienia na notowania aktywu powinien być stosunkowo niewielki.

Ethereum (ETH)

Data uwolnienia: 12 kwietnia
Liczba odblokowanych tokenów: ok. 16 000 000 (13-14%)
Wartość odblokowanych tokenów: $29 mld
Całkowita kapitalizacja rynkowa: 216 mld USD

Wyczekiwana aktualizacja Shanghai umożliwi walidatorom sieci wycofanie swoich zastakowanych eterów. Ich ilość jest przytłaczająco duża i może wywołać presję podażową cenę ETH, aczkolwiek pojawiają się też głosy, że przy projekcie takiej wagi ciężkiej jak Ethereum ewentualne niedowartościowania zostaną natychmiast zagospodarowane przez kupujących.

Aptos (APT)

Data wydania: 12 kwietnia
Liczba odblokowanych tokenów: 4 543 478 (0,454%)
Wartość odblokowanych tokenów: $53 mln
Całkowita kapitalizacja rynkowa: 2,07 mld USD

W ciągu ostatnich kilku miesięcy rodzimy token ekosystemu Aptos stał się jednym z najbardziej pożądanych altcoinów. Projekt był często krytykowany przez społeczność kryptowalutową za tokenomikę, która jest w dużej mierze zdominowana przez kapitał wysokiego ryzyka. Większość tokenów APT jest nadal zablokowanych – odblokowania będą odbywały się co miesiąc przez następne dziesięć lat.

Zobacz też: Kryptowaluty borykają się z kryzysem płynności. Nieefektywny rynek to okazja dla zaradnych

BitDAO (BIT)

Data wydania: 15 kwietnia
Liczba odblokowanych tokenów: 187 500 000 (1,95%)
Wartość odblokowanych tokenów: $98,2 mln
Całkowita kapitalizacja rynkowa: 5,03 mld USD

BitDAO to jedna z największych zdecentralizowanych organizacji autonomicznych (DAO) na świecie wspierana przez Pantera Capital, Dragonfly, giełdę Bybit i innych znanych graczy w branży kryptowalutowej. Wartość monet które trafią na rynek 15 kwietnia jest znacznie wyższa niż obecne dzienne wolumeny handlowe. Należy spodziewać się potencjalnych dużych spadków ceny BIT.

ApeCoin (APE)

Data wydania: 17 kwietnia
Liczba odblokowanych tokenów: 15 601 326 (1,56%)
Wartość odblokowanych tokenów: $62,6 mln
Całkowita kapitalizacja rynkowa: 4,01 mld USD

ApeCoin jest rodzimym tokenem ekosystemu giganta Yuga Labs, w skład którego wchodzi jedna z najpopularniejszych kolekcji NFT Bored Ape Yacht Club (BAYC). Poprzednie odblokowanie APE miało miejsce 17 marca – zespół projektu wypuścił na rynek 40 milionów monet, czyli 4% całkowitej podaży. Cena ApeCoin zareagowała na to wydarzenie spadkiem i zanurkowała o około 10%. Tym razem spadek może być mniej masywny, ale nadal warto zachować czujność.

Axie Infinity (AXS)

Data premiery: 17 kwietnia
Liczba odblokowanych tokenów: 3 914 250 (1.45%)
Wartość odblokowanych tokenów: $32,3 mln
Całkowita kapitalizacja rynkowa: 2,23 mld USD

Axie Infinity rozpoczęło szaleństwo pod tytułem „GameFi”, czyli nową metanarrację na rynku kryptowalut. Obecnie projekt przeżywa ciężkie chwile: aktywność dużych posiadaczy AXS znacznie się zmniejszyła, a zainteresowanie użytkowników grą wyraźnie spadło. Poprzednie odblokowania tokenów doprowadziły do wyprzedaży tokenów – możliwe że i tym razem scenariusz się powtórzy.

Zobacz też: Ominął Cię cenny airdrop? Ich ani jeden. Przedstawiamy adresy osób których ruchy warto śledzić

ImmutableX (IMX)

Data wydania: 22 kwietnia
Liczba odblokowanych tokenów: 18 075 990 (0,904%)
Wartość odblokowanych tokenów: $19,2 mln
Całkowita kapitalizacja rynkowa: 2,1 mld USD

Immutable X to popularne rozwiązanie drugiej warstwy (L2) na Ethereum. We wrześniu 2021 roku projekt zebrał 12,5 milionów dolarów w ciągu zaledwie godziny i od tego czasu stale się rozwija. Ponad połowa tokenów IMX jest nadal zablokowana.

Ronin (RON)

Data premiery: 27 kwietnia
Liczba odblokowanych tokenów: 41 538 114 (4,15%)
Wartość odblokowanych tokenów: $44,3 mln
Całkowita kapitalizacja rynkowa: 1,06 mld USD

Ronin to infrastruktura dla projektów typu Play-to-Earn. To na nim zbudowane jest Axie Infinity. Token RON przeznaczony jest do zarządzania projektami i służy do opłacania transakcji w sieci Ronin. Wolumen monet odblokowanych pod koniec kwietnia zostanie podzielony pomiędzy zespół Sky Mavis, społeczność, fundusz ekosystemu oraz użytkowników, którzy dodali swoje aktywa do funkcji stakingu. Podobnie jak w przypadku Axie należy zachować szczególną ostrożność.

Pomniejsze uwolnienia kryptowalut możecie zobaczyć na tej liście.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze