Mastercard i kryptowaluty | Masowo w kierunku mainstreamu

1 750

Znany operator płatności – Mastercard, jest obecnie w peletonie firm, które z impetem wchodzą na rynek kryptowalut. Firma nie zwalnia tempa już od dobrych kilku miesięcy. Właśnie zaprezentowała najnowsze pomysły na jeszcze szybszy rozwój.

Mastercard | Szybko i efektywnie

Zainteresowanie, jakie Mastercard wykazuje w stosunku do sektora kryptowalut, wydaje się nieprzerwanie rosnąć. Gigant płatności właśnie ogłosił plany przyspieszenia działań w zakresie swojego programu dotyczącego aktywów cyfrowych.

Program ma pozwolić na szybkie wprowadzanie na rynek bezpiecznych kart, które umożliwią użytkownikom dokonywanie transakcji za pomocą walut cyfrowych.

Zgodnie z zapowiedzią, pierwszą platformą, która dołączy do głównego programu członkowskiego Mastercard, umożliwiając wydawanie kart krypto-natywnych do użytku konsumenckiego, będzie Wirex.

„Przyspieszamy wdrożenie programu opartego o kryptowaluty”

Program jest jednym z aspektów strategii rozwoju w kontekście blockchain. W jego ramach uwzględniono on-boarding wielu strategicznych partnerów. Wszyscy oni mogą pomóc przyspieszyć wdrażanie zasobów cyfrowych, zwiększając łatwość, z jaką użytkownicy będą mogli dokonywać transakcji z ich użyciem.

Operator wyjaśnia, że aktualnie „doładowuje” ten program, zapewniając obecnym i potencjalnym partnerom dostęp do wszystkiego, czego potrzebują, aby szybko wejść na rynek:

„Doładowując program współpracy partnerskiej, zapraszamy partnerów z branży kryptowalut i opartych o nie kart, do dołączenia do programu Accelerate Mastercard dla nowych marek i fintechów, dając im dostęp do wszystkiego, czego potrzebują, aby szybko się rozwijać”.

Dowiedzieliśmy się również, że Wirex jest pierwszą firmą, której przyznano główne członkostwo w programie. Ma ono umożliwić wydawanie kart bezpośrednio przy użyciu infrastruktury płatniczej Mastercard.

Korzystając z tych kart, użytkownicy mogą płacić za przedmioty lub usługi u dowolnego z milionów sprzedawców na całym świecie. Swojej premiery ma także doczekać się program nagród, który zapewni klientom do 1,5% cashback.

Mastercard VP: Rynek kryptowalut dojrzewa w szybkim tempie

Mówiąc o partnerstwie z Wirex i planach firmy, aby przyspieszyć rozwój programów płatności oparte na kryptowalutach, Raj Dhamodharan – wiceprezes ds. zasobów cyfrowych i blockchain w Mastercard – przypomniał, że rynki kryptowalut dojrzewają w szybkim tempie.

„Rynek kryptowalut wciąż dojrzewa, a Mastercard napędza go naprzód, tworząc bezpieczne doświadczenia dla konsumentów i firm w dzisiejszej gospodarce cyfrowej”.

Wiele osób postrzega aktywa cyfrowe jako świetną alternatywę dla walut fiducjarnych jako środka płatniczego. Czy ekspansja kart, nad którymi pracuje Mastercard może pomóc przenieść kryptowaluty do mainstreamu?

Komentarze