Lider branży NFT zwalnia aż połowę pracowników! Czy rynek NFT powoli tonie?

Największy i najpopularniejszy marketplace NFT, OpenSea, ogłosił, że zwalnia połowę pracowników. Współzałożyciel i CEO Devin Finzer podzielił się tą informacją na platformie X. Dodał, że firma uruchamia OpenSea 2.0 z mniejszym zespołem.

nft
Tweet informujący o zwolnieniach.

OpenSea rozpoczęło działalność w 2017 roku, kiedy NFT były nowością. Działa na podobnej zasadzie do platformy eBay i Etsy i akceptuje płatności w ETH. W lipcu 2022 roku firma zwolniła 20% swoich pracowników, powołując się na kryzys kryptowalutowy. Po tym zatrudniała 230 osób, zgodnie z dostępnymi informacjami. Reprezentant OpenSea powiedział: „Dziś podejmujemy istotne zmiany organizacyjne i operacyjne. Skupiamy się na budowaniu bardziej elastycznej – i ostatecznie lepszej – wersji OpenSea. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za wkład tych, którzy opuszczają OpenSea, i wspieramy ich solidnym pakietem, który obejmuje wsparcie finansowe i pozafinansowe.”

Przedstawiciel dodał, że około 50% pracowników będzie dotkniętych w różnych dziedzinach działalności, a szczególnie zaznaczył, że zostanie zredukowana liczba menedżerów średniego szczebla. Pracownicy otrzymają czteromiesięczne pakiety odpraw, przyspieszone przyznanie udziałów oraz sześć miesięcy ciągłej opieki zdrowotnej i opieki psychicznej.

Zobacz też: Wielka Brytania zainwestuje ponad 350 milionów dolarów w superkomputery! Mają być gotowe już w przyszłym roku! Sztuczna inteligencja w rozwoju

Największy marketplace NFT

OpenSea to platforma NFT, której historia zaczęła się w 2017 roku, kiedy świat własności cyfrowej był jeszcze w powijakach. Z biegiem czasu, to miejsce, gdzie NFT stawały się rzeczywistością, przekształciło się w wiodący rynek dla cyfrowych skarbów. W 2021 roku, OpenSea eksplodowało na popularności, przyciągając twórców, kolekcjonerów i inwestorów z całego świata. Jednakże, nie obeszło się bez kontrowersji. OpenSea spotkało się z dużym sprzeciwem społeczności w sierpniu. Wtedy też ogłoszono wycofanie funkcji filtru operatora, która pozwalała twórcom na umieszczanie na „czarnej liście” rynków, które nie egzekwowały opłat licencyjnych. W odpowiedzi na to, firma Yuga Labs, twórca popularnych serii NFT Bored Ape Yacht Club i CryptoPunks, zaczęła ograniczać korzystanie z kontraktu smart marketplace OpenSea Seaport.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze