Lambo, roleksy i czarny diament. Wszystko z miliardów za kradzione krypto!

Znany youtuber Richard Heart znalazł się na celowniku amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Instytucja oskarżyła go o oszustwo, twierdząc, że miliony dolarów, które pozyskał od inwestorów, przeznaczył na zakup luksusowych dóbr. W tym największego czarnego diamentu na świecie, który również miał nabyć poprzez wyłudzone krypto.

Richard Heart w tarapatach

SEC wytoczył proces przeciwko Heartowi w federalnym sądzie w Nowym Jorku. Regulatorzy zarzucają mu, że zebrał ponad miliard dolarów na niezarejestrowane krypto papiery poprzez swoje firmy Hex, PulseChain i PulseX. Następnie miał przeznaczyć co najmniej 12 milionów na swoje osobiste wydatki. Do najbardziej krzykliwych zakupów należały zegarki marki Rolex o wartości ponad 2 milionów dolarów.

„Richard namawiał inwestorów na zakup krypto aktywów w ofertach, które nie były zarejestrowane. Następnie wyłudził od nich część środków na zakup luksusowych dóbr,” stwierdził Eric Werner, dyrektor regionalnego biura SEC w Fort Worth w Teksasie.

https://twitter.com/Thecryptolord_/status/1686057423637823505

Wśród oskarżeń wymierzonych w Hearta jest także zgłoszenie publiczne sprzedaży tokenów Hex w zamian za 2,3 miliona Ethereum (678 milionów dolarów) w 2019 roku. W rzeczywistości, jak twierdzi SEC, sam Heart dokonał tej inwestycji, korzystając z pomocy innych inwestorów Hex. Ta taktyka, znana jako 'recycling’, pozwoliła mu zachować kontrolę nad walutą, jednocześnie tworząc wrażenie dużego popytu.

Po ogłoszeniu zarzutów, Hex, mało znana kryptowaluta stworzona przez Hearta, osiągnęła najniższy poziom od 2021 roku.

Zobacz również: Ethereum zaskakuje wzrostem. Ale czy naprawdę jest tak różowo?

SEC ściga krypto oszustów

Wzrost agresywności regulacyjnej wobec kryptowalut jest ostatnio nadto widoczny. SEC nie tylko wniosła pozew przeciwko spółkom; poprosiła także o nadzwyczajne pozwolenie na zamrożenie aktywów Binance US na całym świecie. Decyzję tę podjął przewodniczący Gary Gensler, który nazywa platformy krypto „dzikim zachodem” pełnym oszustw i ryzyka dla inwestorów.

W przypadku oskarżeń przeciwko Richardowi Heartowi nie jest jeszcze jasne, kto będzie go reprezentował w sądzie. Jego zaskakujące zakupy były często obecne w mediach społecznościowych, wliczając w to tweety z 2022 roku, na których pozuje z „milionem dolarów #Lamborghini #gucci #bulgari #rolex.”

Teraz twarz bogatego youtubera pojawi się na rysunkach z sądowych rozpraw, nie na selfie z wypasionymi brykami.

Może Cię też zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze