Łączna wartość wszystkich kryptowalut przekroczyła wartość systemu bankowego USA

Branża kryptowalut wreszcie osiągnęła swój cel. Stała się bardziej wartościowa niż cały, amerykański system bankowy.

Jak zauważył Jim Bianco z Bianco Research, całkowita wartość rynku kryptowalut przekroczyła wartość indeksu S&P Composite 1500 Banks, który śledzi wyniki notowanych na giełdzie instytucji bankowych w USA.

kryptowaluty kontra banki
źródło: biancoresearch

Warto nadmienić, że łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut przekroczyła 5 kwietna 2 biliony dolarów.

To wszystko „wina” altcoinów?

Bianco przypisał ten kamień milowy altcoinom, których udział w rynku – w związku z ostatnimi wzrostami – zbliża się obecnie do najwyższego poziomu od dwóch lat. Badacz uważa, że mimo ogromnych wzrostów mają jeszcze mnóstwo miejsca na dalsze przybieranie na wartości:

„Altcoiny osiągnęły 70% sektora w 2018 roku (głównie ETH). Potem pękła bańka. Może to sugerować, że altcoiny nie są przesadzone w stosunku do bitcoinów. Albo ETH / DeFi ma miejsce na rajd.”

Pomimo spadającej dominacji, sam Bitcoin jest nadal wart więcej niż JPMorgan Chase, Bank of America i Wells Fargo razem wzięte.

Rok temu, dla porównania, kapitalizacja całego rynku kryptowalut była mniejsza niż JPMorgan, największego banku w USA.

Co dalej?

Jeśli kapitalizacja rynkowa kryptowalut podwoiłaby się w stosunku do poziomu, w którym znajduje się obecnie, przewyższyłaby ona wartość wszystkich amerykańskich firm finansowych, w tym brokerów, giełd, firm zarządzających aktywami oraz leasingowych.

Według szacunków Bianco, aby przyćmić wszystkie firmy finansowe na całym świecie, całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut będzie musiała wzrosnąć czterokrotnie.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze