Łączna wartość wszystkich kryptowalut przekroczyła wartość systemu bankowego USA

2 831

Branża kryptowalut wreszcie osiągnęła swój cel. Stała się bardziej wartościowa niż cały, amerykański system bankowy.

Jak zauważył Jim Bianco z Bianco Research, całkowita wartość rynku kryptowalut przekroczyła wartość indeksu S&P Composite 1500 Banks, który śledzi wyniki notowanych na giełdzie instytucji bankowych w USA.

kryptowaluty kontra banki
źródło: biancoresearch

Warto nadmienić, że łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut przekroczyła 5 kwietna 2 biliony dolarów.

To wszystko „wina” altcoinów?

Bianco przypisał ten kamień milowy altcoinom, których udział w rynku – w związku z ostatnimi wzrostami – zbliża się obecnie do najwyższego poziomu od dwóch lat. Badacz uważa, że mimo ogromnych wzrostów mają jeszcze mnóstwo miejsca na dalsze przybieranie na wartości:

„Altcoiny osiągnęły 70% sektora w 2018 roku (głównie ETH). Potem pękła bańka. Może to sugerować, że altcoiny nie są przesadzone w stosunku do bitcoinów. Albo ETH / DeFi ma miejsce na rajd.”

Pomimo spadającej dominacji, sam Bitcoin jest nadal wart więcej niż JPMorgan Chase, Bank of America i Wells Fargo razem wzięte.

Rok temu, dla porównania, kapitalizacja całego rynku kryptowalut była mniejsza niż JPMorgan, największego banku w USA.

Co dalej?

Jeśli kapitalizacja rynkowa kryptowalut podwoiłaby się w stosunku do poziomu, w którym znajduje się obecnie, przewyższyłaby ona wartość wszystkich amerykańskich firm finansowych, w tym brokerów, giełd, firm zarządzających aktywami oraz leasingowych.

Według szacunków Bianco, aby przyćmić wszystkie firmy finansowe na całym świecie, całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut będzie musiała wzrosnąć czterokrotnie.

Komentarze