Kurs Bitcoina osiągnie 1 mln USD. Co z Coinbase? Odważne prognozy się sprawdzą?

Wiele osób tęskni za momentem, gdy kurs Bitcoina dobił do prawie 70 tys. USD i z nadzieją wyczekuje kolejnej hossy na rynku kryptowalut. W branży są osoby, które prawdopodobnie działają świadomie i z premedytacją, by jeszcze bardziej rozpalić oczekiwania użytkowników rynku, co do ceny BTC. Nie brakuje szalonych prognoz i przewidywań, mówiących o kursie znacznie przewyższającym historyczne maksimum. Do grono wyjątkowo optymistycznych proroków dołączyła właśnie Cathie Wood CEO Arkt Invest. Wood wieszczy również, co stanie się z Coinbase.

Kurs Bitcoina osiągnie 1 mln USD, a Coinbaise zostanie samodzielnym liderem?

W świecie kryptowalut nie raz już mogliśmy usłyszeć przesadnie optymistyczne prognozy co do kursu Bitcoina i ogólnej sytuacji na rynku. Autorką kolejnych szokujących przypuszczeń jest Cathie Wood, która jest założycielką i CEO dużej amerykańskiej firmy zarządzającej inwestycjami Ark Invest. W rozmowie z Bloombergiem Wood powiedziała, że Bitcoin to dobre zabezpieczenie przed inflacją. Sądzi również, że BTC może spokojnie przetrwać momenty deflacji. Dlatego pozostaje optymistyczna co do tego, że Bitcoin może osiągnąć 1 mln USD. Według Wood, nawet w środowisku deflacyjnym Bitcoin nadal może osiągać lepsze wyniki, ponieważ jest antidotum na ryzyko kontrahenta w tradycyjnym systemie finansowym. Wood opowiedziała również, jak widzi przyszłość amerykańskiej branży kryptowalut. Według niej Binance przegra batalię prawną z SEC, a Binance wyjdzie z niej obronną ręką i zostanie samodzielnym liderem giełd kryptowalut w USA. Wood twierdzi, że stanie się tak dlatego, że Chanpeng Zhao (CZ) i Binance mają znacznie więcej zarzutów i są w większych tarapatach, niż Coinbase. Co ciekawe Ark Invest ostatnio zwiększyło swój udział w akcjach Coinbase. Wood faktycznie wierzy w zaprezentowany przez nią scenariusz, czy celowo pompuje akcje Coinbase?

Zobacz też: Najsłynniejszy szalet w Polsce. Zaskakujący zwrot akcji w sprawie

Niepoprawnych optymistów jest więcej

Cathie Wood to nie pierwsza osoba z branży, która proponuje tak śmiałe i odważne prognozy. Tylko w tym roku mogliśmy usłyszeć kilka razy o podobnych przewidywaniach. Ich autorem był m. in. Arthur Hayes, były prezes BitMEX. Hayes mówił, że BTC może osiągnąć 1 mld USD w marcu bieżącego roku i zachęcał na Twitterze swoich obserwatorów do tego, by pospieszyli się z zakupem Bitcoina. Zdaniem Hayesa jednym z czynników, który miał wywidnować BTC do 1 mln USD, miała być decyzja Ludowego Banku Chin o obniżeniu stopy rezerw obowiązkowych. W tym roku głośno był również o słowach byłego dyrektora ds. technologii w Coinbase. Balaji Srinivasan postawił miliony na to, że do 17 czerwca 2023 roku kurs BTC osiągnie 1 mlnd USD. Termin zakładu minął i jak widać, kurs Bitcoina nawet nie zbliżył się do 1 mln. Tak samo „trafne” okazały się przewidywania Hayesa. To tylko pokazuje, że do takich informacji i prognoz trzeba podchodzić z przymrużeniem oka. Ich autorzy często chcąc po prostu osiągnąć swój ukryty cel, poprzez sugerowanie użytkownikom jakichś ruchów. Dlatego warto się kilka razy zastanowić, zanim zawierzymy takim twierdzeniom.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze