Kurs Bitcoina na poziomie 250 000 USD? Tak, ale jeszcze nie w tym roku. Zaktualizowana prognoza wskazuje nową datę

W świecie kryptowalut pełno jest różnego rodzaju przepowiedni, zarówno tych skrajnie pesymistycznych, jak i optymistycznych. Autorem jednej z nich jest Tim Draper, który obstawia z uporem maniaka, że kurs Bitcoina osiągnie 250 000 USD. W ostatnich dniach Draper nieco skorygował swoją prognozę. Co się zmieniło?

Kurs Bitcoina wystrzeli, ale jeszcze nie teraz

Znany miliarder Tim Draper, podtrzymuje swoją prognozę mówiącą o tym, że cena Bitcoina (BTC) dobije do granicy 250 000 USD za monetę. W swoich tweetach oraz wywiadzie udzielonym portalowi „Bloomberg” wprowadza jednak pewną korektę do swoich przewidywań. Draper wskazał nową datę tego wydarzenia na 2025 rok: Myślę, że musimy poczekać trochę dłużej (może 2 lata), ale inżynierowie ciężko pracują. Dlaczego pierwsza data nie jest już aktualna? We wtorkowym wywiadzie dla Bloomberga Draper wyjaśnił, że nie spodziewał się tak długotrwałej wrogości wobec kryptowalut ze strony „amerykańskiej biurokracji” w momencie, gdy wygłaszał swoją pierwszą prognozę. Liderzy kryptowalut od dawna wyrażają niezadowolenie z tego, że Stany Zjednoczone nie ustanowiły jasnych zasad i przepisów dotyczących branży w porównaniu z innymi jurysdykcjami.

Zobacz też: Dubaj już nie taki przyjazny. Regulator bierze się za dużą giełdę

Draper krytykuje działania SEC

Draper kontynuował wątek odnoszący się do bieżącej sytuacji w branży i działań rządów. Jego zdaniem amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) stosuje podejście, które można opisać jako „regulacje przez egzekwowanie” przeciwko branży. Działania SEC polegają głównie na wszczynaniu procesów sądowych przeciwko firmom kryptograficznym za „łamanie prawa” bez wiedzy tych firm, które prawa złamały. Według Drapera takie podejście wypędza wszystkich wielkich przedsiębiorców, co z nie jest bez znaczenia dla ceny Bitcoina. Draper odnosi się tu do ostatnich pozwów dla wiodących podmiotów amerykańskiej branży. Dwie duże giełdy kryptowalut, Binance i Coinbase, zostały w czerwcu pozwane przez SEC za naruszenie przepisów dotyczących papierów wartościowych. Mimo całej tej nieprzyjaznej otoczki i radykalnych działań, Draper wyraził przekonanie, że Bitcoin pozostanie w USA. Co więcej, z czasem stanie się coraz bardziej powszechnym środkiem płatniczym – mówi Draper. Ta przepowiednia brzmi z pewnością dużo bardziej wiarygodnie niż szalona prognoza ceny BTC.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze