Kryptowalutowe rozprawy SEC | To już 56 spraw od maja 2017!

Czytając doniesienia ze świata kryptowalut, dość często pojawia się wątek amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Okazuje się, że od czasu manii ICO z 2017 roku, organ ten wszczął 56 spraw sądowych powiązanych z tematem kryptowalut…

SEC w sądzie

Lista „Select SEC Accomplishments” obejmująca sprawy sądowe dotyczące kryptowalut od maja 2017 r. do chwili obecnej zawiera krótką sekcję dotyczącą zagadnień związanych z aktywami cyfrowymi. To właśnie w tym miejscu podkreślono fakt powstania jednostki SEC Cyber ​​Unit, która koncentruje się na kwestiach cyfrowych.

„[SEC] rozpatrzyła 56 spraw dotyczących ICO, technologii blockchain lub rozproszonej księgi i / lub zasobów cyfrowych od czasu wydania w lipcu 2017 r. raportu śledczego dotyczącego ofert i sprzedaży zasobów cyfrowych” – twierdzi SEC. „Sprawy obejmowały między innymi próby oszukania inwestorów za pomocą cyfrowych securities, a także naruszenia przepisów federalnych o papierach wartościowych w zakresie oferowania i sprzedaży cyfrowych papierów wartościowych”.

Wydanie z lipca 2017 r. było tak zwanym raportem DAO, w którym zbadano emisję tokenów nieistniejącego już instrumentu opartego na Ethereum TheDAO. Właśnie to badanie miało wyznaczyć kierunek przyszłych działań SEC na froncie ICO.

Na liście wymieniono również „18 podejrzanych oszustw związanych z technologią blockchain lub rozproszoną księgą i / lub zasobami cyfrowymi”.

Jak wcześniej informował The Block, federalni regulatorzy z SEC, a także Commodity Futures Trading Commission (CFTC), od 2014 roku „wlepili” bliski 200 milionów dolarów w grzywnach w efekcie spraw sądowych związanych z kryptowalutami. Według danych zebranych przez redakcję, najbardziej „pracowitym” rokiem dla SEC był 2019:

sec w sądzie
źródło: tutaj
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze