Kryptowaluta GALA zhakowana

264

Popularny kryptowalutowy altcoin GALA uległ atakowi hakerskiemu w nocy z 3 na 4 listopada.

Jak poinformowali na Twitterze twórcy tokena, asset został zaatakowany wyłącznie na sieci Binance Smart Chain. Środki i płynność na Ethereum pozostają bezpieczne, jednak wypłaty i wpłaty zostały wstrzymane dosłownie wszędzie. Głównym celem złośliwego działania była giełda Huobi. O ile notowania kryptowalutego altcoina spadły globalnie o około 13%, tak w przypadku wspomnianej giełdy zawaliły się one na niespotykaną skalę, przez co nie wiadomo czy zakupy dokonywane w tym okresie będą w przyszłości respektowane.

Kryptowaluty coraz bardziej podatne na ataki hakerskie

Na przestrzeni ostatnich miesięcy ataki hakerskie stały się nad wyraz obecne w świecie cyfrowych aktywów. Zagraniczne media ogłosiły nawet październik miesiącem „Hacktober”. Należy jednak pamiętać również o tym, że wraz z upływem czasu i kolejnymi atakami, unowocześnieniu ulegają także systemy bezpieczeństwa. Każdy szanujący się zespół twórców powinien mieć na uwadze cyfrową protekcję swoich inwestorów, więc warto szczególnie zwracać uwagę na ten aspekt przy doborze odpowiedniego projektu. W ostatnim czasie doszło między innymi również do ataku hakerskiego na jedną z najpopularniejszych kryptowalut, czyli BNB. Problem został jednak bardzo szybko zażegnany.

Sprawdź także: Terroryści korzystają z kryptowalut

Token GALA – jaka czeka go przyszłość?

Twórcy tokena wydali oświadczenie po tym jak kryptowaluta GALA została zhakowana i spadła z poziomu $0.04055 do dzisiejszego dołka na poziomie $0.02837. Giełda Huobi, na której doszło do głównego ataku zaliczyła oczywiście jeszcze gorsze notowania. Zespół deweloperów ogłosił zastąpienie aktualnego pGALA (token na Binance Smart Chain) nowym tokenem i jego dystrybucję do HODLerów. Choć kryptowaluta zaliczyła już spory spadek rzędu 13%, to jednak posiadacze tego aktywa nie mają się czego obawiać, bowiem sytuacja jest pod kontrolą zarządzających. W między czasie należy uważać na liczne oszustwa nieuczciwych użytkowników Web 3.0, pamiętając o tym, że w momencie pisania tego artykułu nowy token nie został jeszcze przekazany inwestorom.

Aktualny wykres GALA (kryptowaluta, która została zhakowana): Coingecko – GALA

Komentarze