Kolejne państwo blokuje kryptowalutę Worldcoin. Wielki projekt niewypałem?

SAN FRANCISCO, CALIFORNIA - OCTOBER 03: OpenAI Co-Founder & CEO Sam Altman speaks onstage during TechCrunch Disrupt San Francisco 2019 at Moscone Convention Center on October 03, 2019 in San Francisco, California. (Photo by Steve Jennings/Getty Images for TechCrunch)

Spore zainteresowanie w świecie kryptowalut spowodował projekt Worldcoin. To nowa kryptowaluta wspierana przez twócę ChatGPT. Jego nowatorskie i nietypowe podejście do całego projektu wzbudza jednocześnie wiele kontrowersji. Rząd kolejnego państwa zdecydował się na blokowanie Worldcoina. Co jest przyczyną podejrzliwości urzędników wobec tego projektu?

Kontrowersje wokół kryptowaluty Worldcoin

Odpowiedzialnym za stworzenie kryptowaluty Wroldcoin jest Sam Altman, dyrektor spółki OpenAI. Firmę kojarzymy przede wszystkim z ChatGPT. Z jednej strony trudno wyobrazić sobie lepsze wsparcie PR-owe takiego projektu. Jednak rzeczywistość nie jest taka kolorowa. Projekt budzi wiele kontrowersji w związku z tym, że dla nowych użytkowników konta tworzone są przy pomocy skanowania tęczówki oka. Z jednej strony to całkiem ciekawy pomysł, by blokować dostęp do swoich środków innym osobom. Jednak kolejny rząd ma wątpliwości w tej sprawie. Worldcoin ma trudny start w Kenii, gdzie rząd wstrzymuje wszelką działalność z nim związaną. Minister bezpieczeństwa wewnętrznego Kenii ogłosił na Facebooku, że ​​kraj zawiesił działalność Worldcoin do czasu, gdy odpowiednie agencje publiczne potwierdzą brak zagrożeń dla obywateli. Minister Kithure Kindiki przekazał w oświadczeniu, że odpowiednie agencje bezpieczeństwa, usług finansowych i ochrony danych rozpoczęły dochodzenia i dochodzenia w celu ustalenia autentyczności i legalności wyżej wymienionych działań.

https://twitter.com/Cointelegraph/status/1686655210914279430

Zobacz też: Barbie na celowniku Ministerstwa Cyfryzacji. „To tak naprawdę operacja masowego zbierania danych internautów

Reakcja innych państw

Projekt, który zakłada uzyskiwanie dostępu do konta za pomocą skanowania tęczówki oka nie przypadł do gustu urzędnikom w kilku innych państwach. Jak informuje agencja Reutera, Francuska Komisja ds. Prywatności analizuje legalność takiego rozwiązania, a przede wszystkim jak wyglądają warunki przechowywania danych biometrycznych użytkowników. Podobne wątpliwości mają urzędnicy niemieccy i brytyjscy. Zarówno Bawarski Urząd Nadzoru Ochrony Danych, jak i Brytyjskie Biuro Komisarza ds. Informacji analizują Worldcoin pod kątem bezpieczeństwa i ochrony informacji o użytkownikach. Zatem rewolucyjne rozwiązanie mające zabezpieczyć portfele klientów, póki co musi przekonać do siebie nieprzychylnych urzędników.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze