Kolejne duże krypto przedsiębiorstwo rozpoczęło działalność w Hongkongu

Założona w 2020 r. i należąca do brytyjskiego giganta bankowego Standard Chartered krypto firma Zodia Custody pomaga instytucjom finansowym bezpiecznie przechowywać kryptowaluty.

Julian Sawyer, dyrektor generalny Zodia, powiedział, że Hongkong jest rynkiem, na którym popyt na kryptowaluty jest napędzany przez instytucje, a nie klientów detalicznych. Jak dodał, jest to idealna klientela dla Zodia. – Wejście na rynek Hongkongu zawsze było fundamentalną częścią naszej strategii – przyznał.

Znany podmiot w branży krypto

Zodia Custody to regulowana platforma, która zapewnia bezpieczne przechowywanie i transfer kryptowalut. Ruch ten wynika z rosnącego popytu na usługi związane z kryptowalutami wśród inwestorów instytucjonalnych w regionie. Platforma ma na celu wypełnienie luki między tradycyjnymi finansami a powstającą przestrzenią kryptowalutową, oferując rozwiązania klasy instytucjonalnej, które są zgodne z globalnymi standardami i przepisami.

Zodia Custody była jedną z pierwszych usług przechowywania kryptowalut, która uzyskała licencję od brytyjskiego Financial Conduct Authority (FCA) w 2022 roku. Firma planuje również wkrótce rozszerzyć swoją obecność w innych jurysdykcjach, takich jak Singapur, Szwajcaria i USA.

Jak zapewnia Sawyer, dzięki solidnej ochronie opartej na najnowocześniejszej technologii, zgodności z wymogami bankowymi i zarządzaniu, wejście firmy na honfkoński ryne umożliwi instytucjom aktywne przyspieszenie przyjęcia aktywów cyfrowych. Zyskają one również dostęp do opracowanego prze Zodia Custody dedykowanego rozwiązania do rozliczeń pozagiełdowych, Interchange, oferującego dodatkowe warstwy zarządzania ryzykiem, bezpiecznego przechowywania i ochrony przed niewypłacalnością.

– Jesteśmy zaangażowani nie tylko w bycie aktywnym uczestnikiem ekosystemu aktywów cyfrowych w regionie Azji i Pacyfiku, ale także w jego rozwój. Nie możemy tego zrobić, jeśli nie mamy ugruntowanej pozycji w Hongkongu, głównym globalnym centrum aktywów cyfrowych. Dzięki naszemu bankowemu dziedzictwu mamy wyjątkowe zrozumienie potrzeb inwestorów instytucjonalnych oraz tego, jak współpracować z szerszym ekosystemem, aby opracować większe opcje i możli – podkreślił Sawyer.

Zobacz też: Daniel Lau: „Tworząc kopalnie kryptowalut rujnujecie ludziom życie”

Zainteresowanie rośnie

Uruchomienie Zodia Custody w Hongkongu następuje w czasie, gdy mamy do czynienia z rosnącym zainteresowaniem aktywami kryptograficznymi wśród inwestorów instytucjonalnych, takich jak banki, fundusze hedgingowe, fundusze emerytalne i biura rodzinne. Z opublikowanych w ostatnim czasie danych opracowanych przez Fidelity Digital Assets, wynika, że 90 proc. inwestorów instytucjonalnych spodziewa się alokacji w aktywa cyfrowe do 2026 roku. Badanie wykazało również, że 52 proc. inwestorów azjatyckich ma już ekspozycję na aktywa kryptograficzne, w porównaniu do 33 proc. w Europie i 27 proc. w USA.

Juz dziś oczekuje się, że ekspansja Zodia Custody do Hongkongu zwiększy przyjęcie i innowacyjność aktywów kryptograficznych w regionie, a także zwiększy konkurencyjność i atrakcyjność Hongkongu jako globalnego centrum finansowego.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze