„Jezus Bitcoina” Roger Ver jest winien giełdzie CoinFLEX 47 milionów dolarów?

4 372

Według ostatnich doniesień Roger Ver, w środowisku kryptowalut określany mianem „Bitcoin Jesus”, nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań finansowych względem giełdy CoinFLEX na kwotę prawie 47 milionów dolarów.

Warto zaznaczyć że sytuacja ta swój początek wzięła w zamrożeniu wypłat środków przez giełdę CoinFLEX w zeszłym tygodniu. Jako powód podano „ekstremalne warunki rynkowe i ciągłą niepewność związana z kontrahentem”. Wczoraj (poniedziałek, 27 czerwca) na Twitterze swój głos w dyskusji zabrał doskonale znany w środowisku kryptowalut użytkownik FatMan Terra. Poinformował, że CoinFLEX udzieliło niezabezpieczonej pożyczki w wysokości 47 mln dolarów osobie, która nie może jej teraz spłacić, w związku z czym aby sfinansować wypłaty innych klientów, zamieniają jego długi w token, oferując przy tym potencjalnym inwestorom 20% rocznego zysku. W dalszej, opublikowanej już dzisiaj części wątku dodał on, że osobą winną wspomniane pieniądze jest zwolennik Bitcoin Cash i akcjonariusz CoinFLEX Roger Ver. Ver miał pozycję long na BCH, zaś platforma pozwoliła mu na deficyt, ponieważ osobiście zagwarantował on, że go spłaci.

Roger Ver od razu zaprzeczył tym doniesieniom, jednak na światło dzienne wychodzą nowe fakty.

Ostatnio pojawiły się pewne plotki że nie wywiązałem się z długu wobec kontrahenta. Pogłoski te są nieprawdziwe. Nie tylko nie mam żadnego długu wobec tego kontrahenta, ale ten kontrahent jest mi winien znaczną sumę pieniędzy, ja natomiast obecnie staram się o zwrot moich środków.

~ Roger Ver

Głos w dyskusji zabrał teraz prezes CoinFLEX, Mark Lamb. We wpisie na Twitterze potwierdził on, że Roger Ver jest winien giełdzie 47 milionów dolarów, co jest główną przyczyną jej obecnych problemów. Wynika to z pisemnej umowy zawartej między obiema stronami, w której Ver gwarantował, w przypadku ujemnego kapitału na jego koncie CoinFLEX będzie on regularnie uzupełnianiać depozyt zabezpieczający. Nie wywiązał się on jednak z tej umowy, w związku z czym doręczone zostało mu wezwanie do zapłaty.

CoinFLEX kategorycznie zaprzecza również, że mamy wobec niego jakiekolwiek długi. Jego oświadczenie jest rażąco fałszywe. Szkoda, że Roger Ver musi uciekać się do takiej taktyki, aby odwracać uwagę od swoich zobowiązań i odpowiedzialności.

~ Mark Lamb
https://twitter.com/MarkDavidLamb/status/1541831697787928576?s=20&t=sfKF2NY1tuLUbs5axI4Q_A

Roger Ver jest kryptowalutowym milionerem i inwestorem, który w 2011 roku jako jeden z pierwszych zainwestował w Bitcoina, później zaś wspierał takie projekty jak giełda Kraken oraz Ripple. W latach 2015-2019 pełnił funkcję prezesa giełdy Bitcoin.com. Co więcej, był on również jak dotąd regularnie umieszczany w rankingach najbogatszych ludzi w świecie kryptowalut.

Komentarze