Jest dużo gorzej, niż się wydaje? USA breszy w sprawie sytuacji gospodarczej kraju? Traderzy z branży kryptowalut nie mają wątpliwości!

Anthony Pompliano, znany inwestor i jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów w świecie kryptowalut, stwierdził, że to właśnie Bitcoinowcy jako pierwsi zauważyli, że oficjalne dane gospodarcze USA są niewiarygodne. W opublikowanym 12 kwietnia wpisie na platformie X Pompliano napisał:

„Bitcoinowcy byli pierwszą dużą grupą, która dostrzegła, że dane gospodarcze są błędne – i znaleźli sposób, by finansowo na tym skorzystać, jeśli będą mieli rację”.

Pompliano wskazał, że wielu analityków finansowych ślepo ufa oficjalnym raportom rządowym, ignorując rzeczywistość.

Jego zdaniem obecna dezorientacja wokół inflacji, danych o zatrudnieniu i PKB jest wynikiem ślepego polegania na niedokładnych statystykach.

Nawet Sekretarz Skarbu nie wierzy w dane USA

W swojej analizie Pompliano przywołał wypowiedź amerykańskiego Sekretarza Skarbu, Scotta Bessenta, który podczas wystąpienia w podcaście All-In został zapytany, czy ufa rządowym danym gospodarczym. Odpowiedział krótko: „Nie”. To wywołało falę komentarzy w środowisku kryptowalutowym. Coraz więcej ekspertów zaczyna podważać oficjalne dane rządowe, a inwestorzy – szukając ochrony przed niestabilnością – coraz częściej kierują się ku aktywom takim jak Bitcoin czy złoto. Nie bez znaczenia są również ostatnie wydarzenia geopolityczne, takie jak cła handlowe nałożone przez Donalda Trumpa, które wprowadziły niepewność na globalnych rynkach. Pompliano zauważył, że wbrew przewidywaniom wielu analityków z Wall Street, dolar amerykański nie umocnił się, lecz stracił na wartości – indeks DXY spadł o ponad 8% od początku roku.

Bitcoin rośnie mimo załamania giełd

Podczas gdy rynki akcji w USA odnotowały drastyczne spadki 4 kwietnia, Bitcoin nie tylko nie stracił, ale wręcz wzbił się powyżej 84 000 USD. Było to zachowanie nietypowe – zwykle w czasach makroniepewności kryptowaluty są bardziej zmienne niż akcje. Arthur Hayes, były CEO BitMEX, dodał, że Bitcoin może właśnie wchodzić w tryb „only up”, co oznacza długoterminowy trend wzrostowy. Jego zdaniem kryzys na rynku obligacji USA może skłonić inwestorów do porzucenia tradycyjnych bezpiecznych przystani na rzecz alternatywnych aktywów o ograniczonej podaży, jak BTC. W kontekście rosnących wątpliwości wobec rzetelności danych gospodarczych i niestabilności polityki handlowej USA Bitcoin po raz kolejny jawi się jako narzędzie ochrony kapitału i indykator prawdziwego stanu gospodarki.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.