Jego zdaniem to najważniejszy moment 2023 roku. Bitcoin zyskał nowe oblicze?

W 2023 roku obserwujemy znaczące zmiany na rynku Bitcoin (BTC). Aktualnie kryptowaluta próbuje przekroczyć próg 30 000 dolarów i otrząsnąć się z pozostałości po zeszłorocznych spadkach. Jednym z najważniejszych wydarzeń jest na pewno odnowione zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych.

Połknął pomarańczową pigułkę

Właśnie w tym kontekście Michael Novogratz, miliarder i CEO Galaxy Digital, wyraził swoje poglądy. Według niego, punktem zwrotnym 2023 roku był moment, gdy Larry Fink, CEO BlackRock (NYSE: BLK), największego na świecie zarządcy aktywów, otwarcie poparł Bitcoin i stał się jego gorącym zwolennikiem.

Novogratz użył określenia „połknął pomarańczową pigułkę”, aby opisać transformację Finka. Warto zauważyć, że ten początkowo był sceptyczny wobec Bitcoina, zanim stał się zwolennikiem kryptowaluty.

Najważniejszą rzeczą, która wydarzyła się w tym roku w świecie Bitcoin, jest… Larry Fink. Przeszedł metamorfozę – jak to mówimy, 'połknął pomarańczową pigułkę’. Ta oznacza przemianę niewierzącego w zwolennika Bitcoin. Larry był niewierzący. Teraz mówi: 'Hej, to będzie globalna waluta’. Ludzie na całym świecie jej ufają.

Michael Novogratz, Bloomberg

Może Cię również zainteresować: Ethereum zaskakuje wzrostem. Ale czy naprawdę jest tak różowo?

Wpływ BlackRock na cenę Bitcoin

Według Novogratza, decydujący wpływ na „cykl adopcji”, który mógłby popchnąć Bitcoin do osiągnięcia kolejnego rekordowego szczytu, ma zdecydowany kierunek BlackRock ku funduszowi giełdowemu Bitcoin (ETF) i zmiany perspektywy Finka.

Fink początkowo wyrażał sceptycyzm, jak wskazuje raport Finbold. Odnotowali oni, że w 2018 roku prezes stwierdził, że jego klienci nie wykazują „żadnego zainteresowania” kryptowalutami. Wówczas podkreślił, że firma zainteresuje się nimi dopiero wtedy, gdy te będą miały ustalone struktury.

Jednak USA nadal nie wprowadziły kompleksowych przepisów regulujących sektor, a Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) spotkała się z krytyką za rzekome próby zdławienia branży.

Poparcie ze strony Finka i jego wpływ na przemysł finansowy może być znaczącą walidacją pozycji Bitcoina jako legalnego i coraz bardziej mainstreamowego aktywa. Co więcej, rynek krypto i Bitcoin odnotowały znaczące krótkoterminowe zyski po złożeniu wniosku o ETF przez BlackRock.

Obecnie sprawę rozpatruje SEC. Wcześniejszy raport Finbold ujawnił, że firma zarządzająca aktywami ma dobrą historię z regulatorem.

Novogratz pozostaje bykiem Bitcoina, opierając się na potencjalnym przyszłym wzroście kryptowaluty. Inwestor stwierdził, że inwestowanie w nie może być uważane za mądry ruch, zwłaszcza biorąc pod uwagę panujące warunki gospodarcze.

Zobacz również:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze