Jedna z najstarszych giełd Bitcoin kończy działalność! Powodem klimat regulacyjny w USA

Bittrex, jedna z najstarszych giełd kryptowalutowych na świecie (założona w 2012 r., uruchomiona oficjalnie w 2014 r. do handlu kryptowalutami takimi jak Bitcoin) właśnie zamyka swoją działalność w Stanach Zjednoczonych. Powodem jaki podali twórcy jest narastający, wrogi klimat regulacyjny ze strony regulatorów rynku i pozostałych instytucji publicznych USA. Firma wystosowała do społeczności krypto specjalny list. Giełda zapewnia, że środki są bezpieczne, gotowe do wypłaty, a ogłoszenie dotyczy tylko filii w USA; Bittrex Global, spółka działająca poza jurysdykcją Stanów Zjednoczonych, będzie działać nadal.

Prastara giełda Bitcoin kończy działalność

Postanowiliśmy przetłumaczyć list założycieli aby jak najlepiej oddać ich intencje:

Dzisiejszy dzień jest słodko-gorzki. W tym miesiącu skończyliśmy dziewięć lat; i chociaż jestem podekscytowany i dumny, że zaszliśmy tak daleko, jestem również bardzo smutny. Dzisiaj Bittrex rozpoczyna proces likwidacji swoich operacji w USA. Nie martwcie się – wszystkie środki klientów są bezpieczne i dostępne w każdej chwili do wypłaty; jednak kontynuowanie działalności w obecnym środowisku regulacyjnym i gospodarczym USA jest dla nas po prostu nieopłacalne.

W 2013 roku, kiedy nasza trójka zbudowała Bittrex, chodziło wyłącznie o technologię. Wzięcie w nasze ręce rodzącą się technologię kryptowalut i uczynienie jej lepszą dzięki naszemu ogromnemu doświadczeniu w zakresie oprogramowania dla przedsiębiorstw i wiedzy na temat bezpieczeństwa. Zbudowaliśmy technologię, która wyprzedzała wszystkich w tamtym czasie (…) Nigdy nie straciliśmy środków ani nie zostaliśmy zhakowani. To była technologia, prosta i elegancka. Powiedzieliśmy, że będziemy najbezpieczniejszą i najuczciwszą platformą handlową, jednocześnie traktując naszych klientów uczciwie. Żadnych ukrytych transakcji. Bez specjalnego traktowania. Nigdy nie szliśmy na skróty.

Zobacz też: Sekrety blockchain-u cz.1: Jak kupować i sprzedawać szybciej niż inni?

Dziewięć lat później ekosystem kryptowalutowy jest zupełnie inny. Wymagania regulacyjne są często niejasne i egzekwowane bez odpowiedniej dyskusji lub ostrzeżeń, co tworzy nierówny krajobraz konkurencyjny.

Ostatecznie zrobiliśmy wielkie postępy w kierunku osiągnięcia naszego celu, jakim było umożliwienie dojrzewania przestrzeni kryptowalutowej. Jednak prowadzenie działalności w Stanach Zjednoczonych nie jest już wykonalne, a Bill, Rami i ja skupimy się na pomaganiu Bittrex Global w osiągnięciu sukcesu poza USA.

Jak wspomniałem powyżej, wszystkie fundusze klientów są bezpieczne i gotowe do wypłaty (dla użytkowników ze spełnionymi wymaganiami KYC). Pozwolimy na handel do 14 kwietnia 2023 roku, a wszystkie środki należy wycofać do 30 kwietnia 2023 roku. Oś czasu z ważnymi datami, jak również FAQ znajdują się na naszej stronie internetowej w tym miejscu.

Naprawdę podobało mi się bycie częścią tej rewolucji i nadal będę zaangażowany w tę przestrzeń. Dziękuję wszystkim użytkownikom Bittrex przez lata, którzy uczynili nas tym, kim jesteśmy.

Do zobaczenia na blockchainie,

Richie

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze