Izrael chce zrównać kryptowaluty z papierami wartościowymi

Izrael chce zrównać kryptowaluty z papierami wartościowymi – czy to zaszkodzi całej branży ?

Zdaniem Ilana Sterka dyrektora generalnego firmy Altshuler Shaham Horizon, proponowana zmiana definicji i prawne zrównanie kryptowalut z papierami wartościowymi przez izraelskie organy regulacyjne spowodowałaby ogromne szkody dla lokalnego przemysłu kryptograficznego.

Według szefa izraelskiego dostawcy usług kryptograficznych proponowane w Izraelu przepisy, które klasyfikowałyby kryptowaluty jako papiery wartościowe, spowodowałyby ogromne szkody dla lokalnego przemysłu kryptograficznego.

Ilanem Sterk jest dyrektorem generalnym firmy Altshuler Shaham Horizon z siedzibą w Tel Awiwie a jego firma świadczy usługi przechowywania oraz handlu kryptowalutami i jest jedną z niewielu firm w kraju, która otrzymała zezwolenie na współpracę z bankami.

Sterk powiedział, że obecna sytuacja prawna dotycząca kryptowalut w Izraelu jest „dość skomplikowana”.

Wyjaśnił, że obecna propozycja polega na włączenie aktywów cyfrowych pod nadzór Izraelskiego Urzędu Papierów Wartościowych (ISA), krajowego organu nadzoru papierów wartościowych.

„Klasyfikowanie zasobu cyfrowego jako zabezpieczenia zmienia tutaj wszystko” – powiedział. Sterk nie sądził, że obecna propozycja zostanie uchwalona w obecnej postaci, mówiąc, że „nie jest pewien, czy będzie taka sama, jak chcą” i dodał:

„Nie można sklasyfikować wszystkich aktywów cyfrowych jako papierów wartościowych, ponieważ zabije to branżę”.

Przeczytaj także : Podczas Super Bowl LVII będzie obowiązywała zasada zakazu wszelkich reklam kryptograficznych.

ISA zaproponowała uchwalenie omawianej regulacji na początku stycznia. Po uchwaleniu przez izraelski parlament dałaby regulatorowi nowe uprawnienia do nadzorowania izraelskiego przemysłu kryptograficznego.

Nowa propozycja ma na celu zmianę definicji papierów wartościowych i uwzględnienia „aktywów cyfrowych” wykorzystywanych do inwestycji w ogólnych regulacjach finansowych. Doprecyzowano definicję „aktywów cyfrowych” jako cyfrowej „reprezentacji” wartości lub praw wykorzystywanych do inwestycji finansowych.

ISA poszukuje również sposobu w celu prawnego nadzorowania branży kryptograficznej, ustalania wymagań dla emitentów i pośredników oraz nakładania sankcji za nieprzestrzeganie przepisów.

Zgodnie z propozycją ISA emitenci aktywów cyfrowych byliby zobowiązani do opublikowania dokumentu podobnego do prospektu emisyjnego przed wydaniem lub zarejestrowaniem aktywów cyfrowych do obrotu.

Opinia publiczna ma czas do 12 lutego na zgłaszanie uwag i opinii w tej sprawie.

Tymczasem Ministerstwo Finansów przedstawiło swoje zalecenia dotyczące regulacji branży kryptograficznej w listopadzie ubiegłego roku.

Wśród propozycji była taka, która pozwoliłaby dostawcom usług kryptograficznych działać w Izraelu, przynajmniej tymczasowo, gdyby posiadali równoległą licencję z zagranicy.

Sterk powiedział, że propozycja „ułatwi niektórym życie” w odniesieniu do operacji zagranicznych giełd kryptograficznych w Izraelu, ponieważ uzyskanie licencji w tym kraju „może zająć dwa, trzy lub cztery lata”.

Według ostatnich styczniowych danych ISA oszacowano, że w lokalnym przemyśle kryptograficznym działa około 150 firm, a ponad 200 000 Izraelczyków zainwestowało w kryptowaluty.

Może Cię zainteresuje :

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze