Interoperacyjność jest kluczem do Web3

Dlaczego interoperacyjność jest kluczem do Web3 ?

Innowacje technologiczne w 2022 r. nadal krążą wokół Web3, szeroko omawianej ewolucji sieci WWW.

Decentralizacja jest tym, czym Web3 różni się od poprzednich iteracji internetowych i jednym z głównych powodów, dla których ten dynamiczny ekosystem wciąż dojrzewa.

Web3 to pomysł na nową iterację World Wide Web opartą na technologii blockchain, która obejmuje takie koncepcje, jak decentralizacja i ekonomia oparta na tokenach.

W erze Web 2.0 komputery korzystają z protokołu HTTP przechowywanego w stałej lokalizacji w celu wyszukiwania informacji.

Dzięki Web3 informacje mogą być przechowywane w różnych miejscach, eliminując potrzebę tworzenia ogromnych scentralizowanych baz danych. W rezultacie aplikacje Web3 działają w zdecentralizowanych sieciach peer-to-peer bez zaufania i uprawnień.

Te unikalne aspekty sprawiają, że Web3 jest tak zwanym Internetem przyszłości i przedmiotem ogromnej uwagi użytkowników sieci World Wide Web, programistów oraz osób z przestrzeni kryptowalut i blockchain.

Rewolucja Web3 wciąż nabiera tempa

Raport Electric Capital ujawnił, że wzrost programistów Web3 osiągnął rekordowy poziom w 2021 r. Ponad 34 000 nowych programistów wniosło kod do projektów w tej przestrzeni.

Według raportu, na początku lutego 2022 r. ponad 18 000 aktywnych programistów miesięcznie wprowadzało kod do projektów kryptograficznych Web3 i open-source.

Szał wokół Web3 przyciągnął ogromną liczbę najlepszych talentów do przestrzeni internetowej, ponieważ projekty mają na celu wprowadzanie innowacji i napędzanie przyszłości Internetu.

Na przykład projekt kryptograficzny Web3 Helium oferuje usługę internetową, która ma konkurować ze starszymi gigantami, takimi jak Verizon. Opierając się na technologii blockchain i fizycznych hotspotach, Helium ma na celu umożliwienie użytkownikom dostępu do Wi-Fi, podczas gdy dostawcy sprzętu do hotspotów mogą zdobyć natywny token HNT.

Inny projekt, Filecoin, został uznany przez niektórych za szafkę na dokumenty Web3. Zdecentralizowana sieć pamięci masowej nagradza dostawców, którzy oferują miejsce do przechowywania, jednocześnie umożliwiając użytkownikom dostęp do bezpiecznej alternatywy dla scentralizowanych opcji przechowywania w chmurze.

Podczas gdy innowacyjne projekty Web3 cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i trafiały na nagłówki gazet, wiele osób martwi się poleganiem na starszej architekturze, która może stłumić potencjał wzrostu.

Interoperacyjność łączy potencjał zbiorowy

Ponieważ wiele sieci blockchain jest nadal zamkniętych, interoperacyjność między łańcuchami pozostaje przeszkodą, chyba że poszczególne protokoły działają w celu budowania mostów, aby użytkownicy mogli udostępniać dane.

Nic dziwnego, że tego typu rozwiązania nie są najlepszymi pomysłami, ponieważ często są drogie w utrzymaniu, trudne w budowie i nadal mają ograniczony zakres. Mogą również stać się wąskim gardłem, ponieważ podmiot kontrolujący nadal ma możliwość wyboru połączeń sieciowych i obsługiwanych tokenów.

Jednak coraz więcej projektów rozumie, że interoperacyjność ma kluczowe znaczenie dla sukcesu Web3. Możliwość przesyłania zasobów i danych przez różne sieci zwiększa płynność i często powoduje wzrost rzeczywistej wartości danych.

Interoperacyjność jest kluczowym elementem Lycan Chain, łańcucha bloków kompatybilnego z Ethereum Virtual Machine (EVM) z bezpiecznym mechanizmem konsensusu.

Deweloperzy mogą polegać na unikalnej architekturze Lycan Chain, aby zintegrować dApps z blockchainem, dzięki interoperacyjności sieci Web3. Zdolność programistów do łatwego przenoszenia dApps z Ethereum do Lycan Chain sprzyja innowacjom i łagodzi problemy z wrogością między protokołami.

Użytkownicy muszą po prostu postawić natywną monetę Lycan, aby zostać walidatorem i nie muszą przechodzić przez proces KYC, zapewniając, że społeczność pozostaje zdecentralizowana.

Dzięki wysokiej przepustowości i szybkiej finalizacji transakcji, Lycan Chain jest dobrze przygotowany do obsługi najnowocześniejszych aplikacji Web3 w dziedzinie uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji.

Interoperacyjność jest jednym z kluczowych etapów przyspieszających adopcję Web3 i umożliwiających programistom odejście od starszej architektury w celu skuteczniejszego wprowadzania innowacji. Oczekuje się, że Web3 będzie się rozwijał, ponieważ interoperacyjność blockchain staje się głównym celem projektów w przestrzeni Web3.

Może Cię zainteresuje:

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.