HSBC blokuje transakcje z giełd kryptowalut

Traderzy kryptowalut i inwestorzy w Wielkiej Brytanii nie mogą już przesyłać swoich środków z giełd aktywów cyfrowych do banku HSBC.

W okolicznościach znacznych spadków wartości bitcoina, HSBC uniemożliwił klientom transfer jakichkolwiek zysków z giełd kryptowalut na swoje konta bankowe.

Według niedawnego raportu w The Sunday Times, HSBC zablokował transakcje do lub z giełd kryptograficznych, ponieważ stosuje surowe podejście do bitcoina i kryptowalut alternatywnych. Wiele banków w Wielkiej Brytanii także podjęło kroki, aby uniemożliwić swoim klientom kupowanie aktywów cyfrowych za pomocą kart debetowych lub kredytowych.

Banki coraz bardziej antykryptowalutowe?

Host CNBC i założyciel Onchain Capital, Ran Neuner, zwrócił uwagę, że klienci ostatecznie dokonają wyboru innego banku, w obliczu drakońskich ograniczeń dotyczących tego, co mogą, a czego nie mogą zrobić za pomocą własnych pieniędzy:

Jason Yanowitz z Block Works Group dodał:

Banki tradycyjnie już, stanowczo sprzeciwiały się zdecentralizowanym walutom cyfrowym, ponieważ stojąca za nimi koncepcja stanowi bezpośrednie zagrożenie dla ich marży i zysków.

Nie jest jasne, co HSBC próbuje stłumić lub czemu zapobiec. Wydaje się to o tyle dziwne, że ich własne zaangażowanie w globalne oszustwa związane z praniem brudnych pieniędzy zostało dobrze udokumentowane.

We wrześniu 2020 r. kurs akcji HSBC gwałtownie spadł po tym, jak dokumenty, które wyciekły z amerykańskiej Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN), z udziałem około 2 bilionów dolarów w transakcjach, ujawniły, w jaki sposób bank mógł umozliwić przestępcom pranie brudnych pieniędzy na całym świecie.

HSBC ukarany za pranie brudnych pieniędzy

Dokumenty ujawniły, że HSBC umożliwił oszustom przelewanie milionów dolarów na całym świecie.

Według BBC, ​​oszustwo inwestycyjne rozpoczęło się wkrótce po ukaraniu banku grzywną w wysokości 1,9 miliarda dolarów w USA za pranie brudnych pieniędzy.

Zgodnie z treścią ujawnionych dokumentów, inne duże banki, w tym JP Morgan Chase, Barclays Bank, Deutsche Bank i Standard Chartered, również były zamieszane w podejrzane transakcje.

Blokowanie transakcji związanych z handlem kryptowalutami to tylko najnowsza praktyka sektora bankowości, na którą są skazani klienci. Na szczęście dostępnych jest wiele alternatyw…

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze