Hongkong ze specjalną grupą ds. rozwoju Web3

Władze miasta i regionu Hongkong utworzyły grupę, w skład której wchodzą przedstawiciele branży i urzędnicy państwowi, w celu nadzorowania rozwoju Web3.

Jak poinformował Paul Chan, sekretarz finansowy Hongkongu, utworzenie grupy zadaniowej w celu przedstawienia zaleceń dotyczących zrównoważonego i odpowiedzialnego rozwoju Web3 w Hongkongu, zostało ujęte w budżecie na lata 2023-24.

Hongkong chce być centrum rozwoju Web3

W skład zespołu 15 przedstawicieli branży Web3 i 11 kluczowych urzędników państwowych. Celem grupy jest nadzorowanie rozwoju Web3, ze szczególnym naciskiem na promowanie jego rozwoju w sposób etyczny.

– Hongkong stara się przewodzić i napędzać innowacyjne poszukiwania i rozwój, tworzyć więcej nowych modeli aplikacji i stara się przyciągać najlepsze firmy i talenty na arenie, aby zbudować dobrze prosperujący ekosystem – wyjaśnił Chan. – Dzięki grupie zadaniowej skupiającej liderów i profesjonalistów z zaangażowanych sektorów, wierzę, że ich cenne rady pomogą Hongkongowi rozwinąć się w centrum Web3 – dodał.

Już wcześniej rynek zareagował pozytywnie na oświadczenie rządu Hongkongu w sprawie rozwoju wirtualnych aktywów, które zostało opublikowane w październiku 2022 roku. Z kolei w marcu br. ponad 80 firm związanych z aktywami wirtualnymi zadeklarowało swoje zainteresowanie obecnością na tym rynku.

Zobacz też: Wielka Brytania: czy rząd dokona ważnych zmian w przepisach kryptowalutowych?

Zachęta dla firm

W ostatnim czasie rząd Hongkongu aktywnie promuje region jako atrakcyjne miejsce dla rozwoju firm kryptowalutowych. Na początku czerwca Johnny Ng, członek Rady Legislacyjnej Hongkongu zaprosił za pośrednictwem Twittera wszystkie globalne platformy handlu aktywami wirtualnymi do pojawienia się w mieście i specjalnym regionie administracyjnym Chińskiej Republiki Ludowej oraz ubiegania się o licencję dostawcy usług związanych z aktywami wirtualnymi.

Przypomnijmy, że pod koniec maja Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych w Hongkongu zapowiedziała, że niebawem zezwoli licencjonowanym platformom na obsługę inwestorów detalicznych. Podmiot jest niezależnym organem ustawowym utworzonym w celu regulowania rynków papierów wartościowych i kontraktów terminowych w Hongkongu. Organ działa niezależnie od rządu Specjalnego Regionu Administracyjnego Hongkongu i jest finansowani głównie z opłat transakcyjnych i opłat licencyjnych.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze