Historia lubi się powtarzać. Ethereum znów znajdzie się na szczycie?

Pamiętacie 8 listopada 2021 roku? To właśnie wtedy Ethereum ustanowiło rekordy wszech czasów.

Jego cena zamknięcia wynosiła wówczas 4807 USD. Czy kryptowaluta jeszcze kiedykolwiek osiągnie taką wartość?

Przełomowa kryptowaluta

Zacznijmy od tego, że Ethereum jest uważane za przełomowy projekt kryptowalutowy co najmniej z kilku powodów. Przede wszystkim wprowadziło ono koncepcję inteligentnych kontraktów – samowykonujących się umów z warunkami zapisanymi bezpośrednio w kodzie. Ethereum jest de facto kamieniem węgielnym ruchu DeFi i zapewnia infrastrukturę dla usług finansowych, takich jak udzielanie kredytów, pożyczek i zdecentralizowanych giełd bez potrzeby korzystania z tradycyjnych pośredników.

Oczywiście zalet ETH jest dużo więcej. Jedną z nich jest to, że zostało ono zaprojektowane w taki sposób, aby było interoperacyjne z innymi blockchainami oraz wspierało współpracę i kompatybilność między różnymi projektami i sieciami. Dodajmy, że Ethereum może pochwalić się tętniącą życiem i aktywną społecznością programistów i użytkowników – i to właśnie ten ekosystem odegrał kluczową rolę w ciągłym rozwoju i ulepszaniu platformy.

Na krótko- i średnioterminowe ruchy cen ETH duży wpływ mają nastroje rynkowe, handel spekulacyjny i dynamika rynku kryptowalut. Widać to zwłaszcza w archiwalnych wynikach ETHthereum. Faktem jest również, że fundamentalne postępy, takie jak przejście na Ethereum 2.0, nie zawsze przekładały się na natychmiastowe wzrosty cen. Mimo to, uznanie solidnych fundamentów Ethereum pozycjonuje go jako gracza długoterminowego.

Zobacz też: To pewne – ceny mieszkań wzrosną. Wiemy dlaczego

Powrót Ethereum na szczyt

Analitycy są zdania, że nowy rekord cenowy ETH nastąpi w 2025 lub 2026 roku. Dodajmy, że prognoza ta odzwierciedla raczej wiarę w trwałą siłę Ethereum niż przewidywanie krótkoterminowych ruchów cenowych opartych wyłącznie na bezpośrednich fundamentalnych zmianach.

Z długoterminowego wykresu ETH jasno wynika, że obecnie ma miejsce długa konsolidacja, która pod pewnymi względami jest podobna do tej, która miała miejsce na przełomie 2018 i 2019 roku. Trend wzrostowy, choć łagodny, zmierza obecnie w kierunku 3525,50 USD. To właśnie tam Ethereum uderzy w duży opór. Z dużym prawdopodobieństwem można więc założyć, że poziom 3525,50 USD zostanie osiągnięty w 2024 r. Następnie nastąpi spadek, który ostatecznie będzie skutkował konsolidacją ETH.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JK
Noble Member
JK(@jk)
24 dni temu

Marketcap Frankensteina Vitalika co roku ma mniejszą zawartość procentową monet opłaconych twardą walutą, czyli energią elektryczną, a coraz większą zawartość procentową monet wydrukowanych z rzadkiego powietrza.

Co może pójść nie tak… xD

ufwsgdz20190809
Member
ufwsgdz20190809(@ufwsgdz20190809)
23 dni temu
Odpowiedz do  JK

Do tego samego dąży bitcoin – do pobierania opłat w lightning network.
Co może pójść nie tak?

2
0
Dodaj komentarzx