Blockchain Hedera Hashgraph zaskakuje rynek. Współpraca z LG

7 267

Hedera Hashgraph to blockchain, który nie jest tak popularny jak Ethereum czy Solana. Nie oznacza to jednak, że nie może się rozwijać i zyskiwać atrakcyjnych partnerów biznesowych. Właśnie rozpoczął współpracę z producentem elektroniki LG.

Co ciekawe, partnerstwo będzie zaskoczeniem tylko dla osób, które nie śledzą na bieżąco działań Hedera. Wokół blockchaina działa bowiem Hedera Governing Council (rada nadzorcza Hedera), w której już od 2020 r. zasiada LG. Obecnie wiemy, że producent elektroniki będzie współpracował z blockchainem w zakresie NFT wyświetlanych na telewizorach.

Nowy marketplace NFT – tym razem na Hedera Hashgraph

LG wprowadzi marketplace NFT o nazwie LG Art Lab. Będzie opierał się na blockchainie Hedera Hashgraph, a właściciele smart TV marki LG będą mogli kupować, sprzedawać, a następnie wyświetlać konkretne NFT na swoich ekranach.

Sprawdź: Satoshi Nakamoto

LG idzie tutaj w ślady za Samsungiem, który ma już platformę NFT na swoich telewizorach.

Producent telewizorów powiedział, że marketplace LG Art Lab będzie dostępny tylko na telewizorach LG. Jeśli zaś chodzi o same zakupy, użytkownicy będą mogli korzystać z mobilnego portfela krypto LG Wallypto, który skanuje kody QR i w ten sposób będzie mógł „przypisywać” NFT do konta.

Firma uważa, że nowe partnerstwo jest kolejnym krokiem do popularyzowania NFT. Wierzy, że dzięki temu nowe osoby trafią na rynek i zainteresują się cyfrowymi zasobami.

Zobacz: ICO

Wybór Hedery to głównie kwestia relacji i zaufania, jakie LG ma do blockchaina. Jeśli bowiem ocenimy wolumen obrotu NFT, Hadera jest zdecydowanie daleko za Ethereum. W ostatnich 30 dniach volume platformy Hedera NFT wynosił 36 tys. dol. w porównaniu do 330 mln dol. dla Ethereum.

Shayne Higdon, dyrektor generalny fundacji HBAR, która wspiera programistów w sieci Hedera, przekonuje że jest to blockchain idealnie nadający się do tanich, niskoemisyjnych transferów NFT. Dodajmy, że blockchain opiera się na algorytmie Proof-of-Stake.

Hedera na dużym minusie

Choć sam blockchain jest obiecujący, niestety przy obecnej wycenie 0,062296 dol. daleko mu do ATH 0,567001 (-89%) z września 2021.

HBAR od początku roku:

Najnowsze informacje o współpracy z LG nie miały dużego przełożenia na wycenę tokenu HBAR – ostatnie 24 godz. dały zysk na poziomie 0,69%, natomiast w ujęciu 7-dniowym mamy stratę wynoszącą -3,14%. Dla miesiąca to odpowiednio -16,12%, a dla 3 miesięcy aż -31,71%.

Hedera Hashgraph jest dostępny m.in. na Binance, KuCoin i OKX.

Komentarze