GTA 6 przyniesie rewolucję kryptograficzną? Twórcy gry podobno szykują coś specjalnego

Od premiery poprzedniej odsłony niezwykle popularnej gry z serii Grand Theft Auto minęło już dziesięć lat. Dlatego środowisko graczy z niecierpliwością wyczekują kolejnych przecieków i wieści na temat nowej odsłony GTA. Wśród tych pogłosek pojawił się wątek związany z branżą kryptograficzną. Jeśli te plotki się potwierdzą, to możemy obserwować rewolucję w świecie gier wideo. Co planują twórcy gry?

Rockstar Games szykuje rewolucję w branży gier komputerowych?

Serii Grand Theft Auto z całą pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać. Praktycznie każda część gry była zawsze ogromnym sukcesem finansowym i biła rekordy sprzedaży na wszystkich platformach. Każda kolejna odsłona zaskakiwała ogromną mapą i coraz większymi możliwymi czynnościami, które gracz mógł wykonywać w trakcie rozgrywki. Następnie twórcy, starając się iść z duchem czasu, wydawali dodatki do gry podstawowej oraz umożliwili granie online. Środowisko graczy zastanawia się, czym tym razem zaskoczy ich Rockstar Games. Jeśli plotki, które ostatnią pojawiły się w sieci, się potwierdzą, to twórcy gry szykują rewolucję, która powinna zainteresować również branże kryptograficzną. Nie ma jeszcze pewności w jaki sposób będzie przebiegać sama rozgrywka GTA 6 oraz jak zaplanowano mikrotransakcje. Podejrzewa się, że gra może wykorzystywać technologię blockchain. Inne doniesienia zakładają, że gra może zawierać jakąś formę monety, którą będzie można wymienić w prawdziwym życiu na realną walutę. Jednak inne możliwości również są brane pod uwagę.

https://twitter.com/DappRadar/status/1662111179827826689

Zobacz też: Memecoiny to ryzykowna zabawa. Kancelaria grozi pozwem zbiorowym popularnemu projektowi

Co jeszcze może pojawić się w GTA 6?

Poza plotkami i jakiś tokenie, który można by wymienić na prawdziwą walutę pojawiają się też inne przypuszczenia. Na tweeterze pojawiają się również doniesienia o ulokowaniu w GTA 6 mini gier typu Play to Earn. Inne wspominają o możliwości zakupu cyfrowego domu lub prywatnej sieci. Wszystko to brzmi dość interesująco, ale jeśli prześledzimy ruchy Rockstar Games, to powinniśmy traktować te plotki z dużym dystansem. Z jednej strony twórcy GTA deklarują, że z każdą kolejną odsłoną chcąc wprowadzić coś nowego i przekraczać to, co osiągnęli wcześniej. Takie twierdzenia pojawiły się między innymi w oficjalnym komentarzu, w którym studio potwierdziło pracę nad GTA 6. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że w listopadzie 2022 roku Rockstar Games zakazał NFT i Bitcoinów, na obsługiwanych przez fanów serwerach GTA V. Dlatego znając twórców GTA, z pewnością szykują jakieś niespodzianki, ale plotki krążące w sieci są raczej mało prawdopodobny wariantem.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze