Grupa hakerska Anonymous bierze na celownik Do Kwona

Słynny kolektyw hakerski Anonymous wydał opublikowane w serwisie Youtube oświadczenie, w którym zapowiedział ujawnienie wszystkich popełnionych przez założyciela Terry, Do Kwona, przestępstw i doprowadzenie go przed oblicze sądu.

Przypomnijmy że sprawa dotyczy spektakularnego majowego upadku blockchainu Terra, włączając jej natywny token, LUNĘ, oraz połączonego z nią algorytmicznego stablecoina UST. Szacuje się że doprowadziło to do utraty dziesiątek miliardów dolarów przez inwestorów, a także popchnęło chwiejny już rynek w jeszcze większe spadki. Wielu ludzi straciło oszczędności życia, niektórzy targnęli się nawet na swoje życie.

Źródło: TradingView

Aktualnie przeciwko Do Kwonowi oraz jego spółce Terraform Labs toczą się śledztwa prowadzone przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i koreański wymiar sprawiedliwości, w tym Prokuraturę Naczelną. Wśród oskarżeń, które padają pod jego adresem, wymienia się oszustwa podatkowe i pranie brudnych pieniędzy. Spekuluje się m.in., że jeszcze przed upadkiem Terry wyprowadził on aktywa o wartości niemal 2,7 miliardów dolarów. Kwon oczywiście temu zaprzecza.

Teraz założyciela Terraform Labs na celownik wzięła grupa haktywistów Anonymous. Ogłosili oni, że analizują całą jego historię od momentu wejścia w świat kryptowalut i nie ulega wątpliwości, że istnieje jeszcze wiele innych popełnionych przez niego przestępstw do odkrycia. Zwrócili również uwagę na ogromną arogancję Do Kwona, która wybrzmiewała często w jego wypowiedziach odnośnie konkurencyjnych projektów i ludzi krytykujących ekosystem Terra. W jednym z wywiadów przyznał nawet, że oglądanie jak inne projekty upadają jest dla niego pewną formą rozrywki.

Czasami ludzie po prostu popełniają błędy i czasami firmy upadają, ale istnieją istotne dowody na to, że Do Kwon od początku miał złe intencje.

~ Anonymous

Pełne nagranie można obejrzeć poniżej:

Komentarze