Górnicy Bitcoina zwiększyli produkcję w styczniu 2023

Górnicy Bitcoina zwiększyli produkcję w styczniu 2023 – hash rate także w górę

Core Scientific, Riot i CleanSpark to firmy, które w styczniu najwyraźniej zwiększyły wydobycie Bitcoinów dzięki lepszym warunkom pogodowym i stabilnym cenom energii elektrycznej.

Jak wynika z nowej analizy przeprowadzonej przez Hashrate Index.Firmy wydobywcze BTC wykazują stały wzrost szybkości mieszania i wzrost produkcji BTC w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Większość kopaczy publicznych zwiększyła produkcję Bitcoinów w styczniu, a CleanSpark zwiększył ją o 50%, osiągając rekordową miesięczną produkcję 697 Bitcoinów. Prowadząc produkcję BTC, Core Scientific osiągnął 1527 monet wydobytych w styczniu, a następnie Riot, drugi co do wielkości producent, wydobywając 740 Bitcoinów w miesiącu.

Marathon i Cipher odnotowały znaczny wzrost produkcji Bitcoinów, osiągając odpowiednio 687 i 343 wygenerowanych Bitcoinów, w porównaniu do 475 i 225 w grudniu 2022.

Według analityka wydobycia Bitcoinów, Jarana Melleruda, lepsze warunki pogodowe w styczniu i stabilne ceny energii elektrycznej pomogły górnikom zwiększyć produkcję.

„Dzięki bardziej sprzyjającej pogodzie w styczniu ceny energii elektrycznej ustabilizowały się, a górnicy mogli osiągnąć dłuższy czas sprawności”.

Szybkość mieszania wzrosła w styczniu u większości kopaczy publicznych, ale w wolniejszym tempie niż oczekiwano. Wyjątkiem jest Cipher z Teksasu, który zwiększył szybkość mieszania o ponad 50%, osiągając 4,3 EH/s.

„Cipher ciężko buduje podczas tej bessy i spodziewam się, że firma osiągnie swój cel hashrate wynoszący 6 EH/s zdolności do samodzielnego wydobycia do końca pierwszego kwartału 2023 roku”, zauważył Mellerud.

CleanSpark również zwiększył swoją szybkość mieszania do 6,6 EH/s z 6,2 EH/s w grudniu, po serii przejęć pod koniec 2022 roku. Hive również odnotował wzrost w styczniu, a jej szybkość mieszania wzrosła o prawie 30%, z 2,1 do 2,7 EH /S.

„Firma wciąż wymienia swoją flotę procesorów graficznych na układy ASIC, głównie na opracowane przez siebie Buzzminery” — skomentował wydajność Hive.

Przeczytaj także : JPMorgan zainteresowany tokenami depozytowymi – mają przewagę nad stablecoinami i CBDC

Core Scientific kontynuował wzrost wskaźnika haszowania, osiągając w styczniu 17 EH/s z 15,7 w grudniu. Oczekuje się jednak, że na dane liczbowe wpłynie postępowanie upadłościowe firmy, które obejmuje umowę z New York Digital Investment Group (NYDIG) na spłatę niespłaconego długu w wysokości 38,6 mln USD poprzez przekazanie ponad 27 000 maszyn górniczych używanych jako zabezpieczenie – reprezentujących 18% platform Core Scientific.

Core Scientific złożył wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 11 w dniu 21 grudnia, starając się zreorganizować swoje długi po miesiącach trudności finansowych spowodowanych wzrostem kosztów energii elektrycznej i niskimi cenami Bitcoinów.

Mellerud zwrócił również uwagę, że „firmy te kilkakrotnie wydłużały harmonogram swoich ambitnych celów ekspansji w dziedzinie hashrate. Większość z nich ma plany drastycznego zwiększenia operacyjnego hashrate do końca drugiego kwartału tego roku.

„W obecnym tempie prawdopodobnie będą musieli przesunąć swoje plany ekspansji na bardziej odległą przyszłość”.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze