Google i TOP10 najczęstszych pytań inwestycyjnych?

W badaniu Investing Reviews przeanalizowano tysiące wyszukiwanych haseł związanych z inwestycjami. Wszystko po to, by zobaczyć, które z nich jest najczęściej wyszukiwane w Google. Oto 10 najczęściej wyszukiwanych pytań i inwestycyjnych według Investing Reviews. Nim jednak przejdziemy do miejsca pierwszego, sprawdźmy o co pytacie najczęściej Wujka Google’a?

Jakie najczęściej pojawiają się pytania do Google?

Zwrotem na miejscu drugim jest „Jak mogę zacząć inwestować?” To zapytanie jest wpisywane szacunkowo średnio 137 000 razy miesięcznie. Z kolei trzecie pytanie to „Ile powinienem zainwestować, kiedy zaczynam?” Ono pojawia się się w wyszukiwaniach Google średnio 64 000 razy w miesiącu.

Pytanie „W co powinienem teraz zainwestować?” znajduje się na czwartym miejscu z 56 600 wyszukiwań miesięcznie. Pierwszą piątkę zamyka zapytanie z 49 500 wyszukiwań każdego miesiąca: „Czym jest inwestowanie pasywne?”

Kolejne najczęstsze pytania związane z inwestycjami

„Jak obliczany jest zwrot z inwestycji?” plasuje się na szóstym miejscu wśród wyszukiwanych zagadnień inwestycyjnych. To pytanie pojawiło się Google około 39 600 razy każdego miesiąca na całym świecie. Na siódmym miejscu znajduje się „Czy kryptowaluta to dobra inwestycja?” z 31 100 miesięcznych wyszukiwań.

Ósmym najczęściej zadawanym pytaniem jest „Jak mogę bezpiecznie handlować?” na ósmym miejscu z 27 800 miesięcznych wyszukiwań. Na miejscu dziewiątym pojawia się: „Jaka jest najbezpieczniejsza inwestycja, jakiej możesz dokonać?” z 19 200 globalnymi wyszukiwaniami każdego miesiąca.

Na dziesiątym miejscu znajduje się zapytanie: „Czym są obligacje inwestycyjne?” które są wyszukiwane w Google średnio 9400 razy na całym świecie każdego miesiąca.

Jakie jest najczęstsze pytanie inwestycyjne w Google?

Okazuje się, że było do tej pory najczęściej kierowane do Google’a jest pytanie: „Jak inwestować w kryptowaluty?”

Dane wskazują, że jest ono wyszukiwane w Google średnio 150 400 razy w każdym miesiącu na całym świecie.

A czy wy korzystacie z Google’a, kiedy robicie research przed inwestycją? Jakie pytania związane z inwestowaniem zadaliście w Internecie? Czekamy na Wasze odpowiedzi w komentarzach!

Przeczytaj również

Komentarze