Wypłaty z OKEx | Czy ktoś podjął 96 mln USD z giełdy podczas blokady wypłat?

Wypłaty z OKEx wstrzymane bezterminowo. Użytkownicy śledzą doniesienia, które dość często okazują się niejasne lub nawet sprzeczne z dotychczasowymi. Przyjrzyjmy się dokładniej, o co chodzi. Kontynuujemy wątek sytuacji na jednej z największych giełd kryptowalut.

Użytkownicy popularnej giełdy OKEx mogą pozostawać w napięciu w związku z brakiem wiedzy na temat przyczyny zatrzymania założyciela giełdy.

OKEx wydała aktualizację komunikatu, w której zapewnia użytkowników, że ich środki są bezpieczne. Następuje to w efekcie tego, że wypłaty z OKEx zostały wstrzymane w piątkowy poranek. Pojawiły się wówczas doniesienia, jakoby Xu Mingxing współpracował przy dochodzeniu policyjnym.

Giełda nie podała, jak dotąd, żadnego harmonogramu wznowienia usługi:

„Chcielibyśmy zapewnić użytkowników, że bezpieczeństwo środków na OKEx nie zostało naruszone”poinformowała giełda. „Ponadto wszystkie inne operacje w OKEx działają normalnie”.

Ktoś wypłacił 96 milionów USD!?

Przedstawiciele giełdy odrzucili pogłoski, jakoby duże ilości bitcoinów zostały przeniesione z portfela OKEx na giełdę Binance. Tę hipotezę obalił również Philip Gradwell z Chainalysis:

Głos w sprawie zabrała także firma CryptoQuant. Jej analitycy stwierdzili, że – jak do tej pory – żadne środki nie opuściły portfeli OKEx w kierunku zewnętrznych destynacji:

wypłaty z okex
źródło: CryptoQuant

Co stało się na OKEx?

Dramat użytkowników OKEx rozpoczął się wczesnym rankiem 16 września. To właśnie wtedy, lokalna grupa medialna Caixin doniosła, że ​​założyciel OKEx, Xu Mingxing został „zabrany przez policję”.

OKEx zawiesił wczoraj wszystkie wypłaty kryptowalut. Powodem miało być to, że: „jeden z posiadaczy kluczy prywatnych współpracuje obecnie z biurem bezpieczeństwa publicznego przy dochodzeniach tam, gdzie istnieje taka konieczność”:

Wypłaty zostaną wznowione „natychmiast, gdy dany posiadacz klucza prywatnego będzie w stanie autoryzować transakcję”.

W aktualizacji komunikatu giełdy czytamy dodatkowo, że ​​”wypłaty zasobów cyfrowych zostaną wznowione natychmiast po tym, jak potwierdzone zostanie spełnienie wszystkich wymagań odnośnie bezpieczeństwa”.

Rzecznik OKEx odmówił wyjaśnienia, o jakich konkretnie wymaganiach natury bezpieczeństwa mowa – lub czy wypłaty mogą zostać wznowione bez Xu:

„Nie jesteśmy w stanie ujawnić żadnych informacji, które mogą zagrozić środkom naszych użytkowników” – powiedział rzecznik giełdy. „Wystarczy powiedzieć, że OKEx utrzymuje najwyższe standardy bezpieczeństwa, aby chronić środki naszych użytkowników. Nie możemy autoryzować wypłat bez najbardziej rygorystycznych kontroli.”

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze