Bitfinex wstrzymanie wpłaty i wypłaty FIAT na giełdzie od dziś, zaś na giełdzie BTC-E wpłat od 14 kwietnia

Dwie największe giełdy kryptowalut na świecie Bitfinex i BTC-E wstrzymują depozyty w pieniądzach FIAT. Informacje zostały udostępnione na Twitterze obu giełd. W przypadku BTC-E został podany wstępny termin wstrzymania transferów USD do końca miesiąca.

Giełda Bitfinex wystosowała dzisiaj komunikat, w którym prosi użytkowników o zaniechanie wpłat na giełdę. Dotyczy to wszystkich walut FIAT, a więc nie tylko dolarów. Przyczyną ma być tajwański bank, który odmawia księgowania wszelkich transferów pieniężnych. Przed paroma dniami zaś giełda informowała o możliwych opóźnieniach w przypadku wypłat pieniędzy. Giełda próbuje jednak uspokajać klientów, że opóźnienia w dużej mierze wynikają ze świąt na Tajwanie, które przypadają w dniach 14 i 17 kwietnia.

Giełda BTC-E zaś, poinformowała na swoim Twitterze jedynie o nie przyjmowaniu transferów w USD. W tym przypadku zatem panika użytkowników jest nieco mniejsza. Wydaje się jednak, że owa panika jest nieunikniona. Użytkownicy wciąż mają w pamięci sytuację w Chinach, gdzie początkowo na miesiąc zablokowano możliwość wypłat depozytów. Ostatecznie jednak termin ten wydłużył się, a kurs zareagował ostrymi spadkami.

Obecnie jednak reakcja rynku jest przeciwna. Jako, że istnieje możliwość wypłaty Bitcoinów z Bitfinex to użytkownicy starają się uprzedzić ewentualne problemy z płynnością giełdy i skupują Bitcoiny, aby móc je wypłacić. Kurs jest już wyższy o nawet 60$ w porównaniu z inną duża giełdą – BitStamp

Wszelkie przychodzące transfery  zostaną zablokowane i odrzucone przez nasze banki w Tajwanie. Dotyczy to wszelkich walut FIAT w obecnym czasie. Z tego względu prosimy użytkowników, by unikali wysyłania depozytów do czasu kolejnych komunikatów.

– można przeczytać w oświadczeniu na stronie giełdy

Konflikt na linii Banki – Bitfinex dotyczy najprawdopodobniej sytuacji wokół USDT, czyli USD Tether. Giełda jednak odzyskała zaufanie większości użytkowników po spłaceniu wszystkich osób poszkodowanych w wyniku zeszłorocznego włamania. Zniknęło wtedy blisko 120.000 Bitcoinów. To wydarzenie sprawia, że i tym razem można mieć nadzieję, iż giełda szybko rozwiąże sprawę bez większych strat dla użytkowników.

Komentarze