OKCoin wstrzymuje wpłaty USD na swoją platformę

Chińska giełda kryptowalut OKCoin wstrzymała możliwość wpłat dolarów na konta użytkowników. Informacja pojawiła się na reddit.com w postaci zrzutów ekranu kont. Wg giełdy problemem są relacje z bankami, które obsługują transakcje.

Komunikat jest dość lakoniczny i ciężko wywnioskować z niego kiedy spodziewać się przywrócenia możliwości wpłacania pieniędzy. Pada w nim sformułowanie „banków pośrednich”, które również nie jest zbyt precyzyjne. Wydaje się, że sytuacja wokół OKCoin jest podobna do tej w przypadku giełdy Bitfinex.

Przedwczoraj pisaliśmy o giełdach Bitfinex i BTC-E, które wstrzymały wpłaty, a ta pierwsza dodatkowo również wypłaty. Podobnie jak OKCoin, na przyczynę utrudnień wskazują banki, które nie chcą księgować transakcji. Zawieszenie depozytów na chińskiej giełdzie ma być tymczasowe jednak nie wiadomo ile dokładnie to potrwa. OKCoin zapewnia, że aktywnie działa na rzecz rozwiązania problemu i przywrócenia pełnej działalności kont użytkowników. Równocześnie twierdzi, że obecne salda pozostaną nietknięte i niezakłócone.

Począwszy od dzisiaj (18.04.2017) OKCoin czasowo zawiesi możliwość wpłat USD z powodu problemów z bankami pośrednimi. Prosimy nie wysyłać dalszych przelewów, gdyż te mogą zostać odrzucone przez banki pośrednie.

– można przeczytać w komunikacie

Użytkownicy wciąż mają w pamięci przypadek Chin, gdzie zablokowano możliwość wypłat na okres miesiąca, który ostatecznie się wydłużył, a sam kurs poszybował w dół. Po publikacji komunikatów Bitfinex i BTC-E również można było zaobserwować na rynku pewną panikę, która jednak szybko się uspokoiła. W przypadku OKCoin użytkownicy nie dali się ponieść emocjom, najprawdopodobniej ze względu na świadomość implementacji przez giełdę zaleceń Banku Ludowego Chin (PBoC) – m.in. chodzi o wdrożenie procedury wideoweryfikacji. Być może zatem banki odmawiają współpracy do czasu pełnego dostosowania się OKCoin do nowych regulacji.

 

MW.

Komentarze