Kraken | Brak możliwości kupna i sprzedaży BTC. Ludzie tracą pieniądze.

19 230

Jak zwykle w obliczu dużych zawirowań ceny kryptowalut tak i tym razem największe problemy dotykają przede wszystkim użytkowników giełd. Już od kilku godzin poważne problemy z funkcjonowaniem ma Kraken, jedna z największych giełd kryptowalut.

W chwili przygotowywania niniejszej publikacji wszyscy Ci, którzy chcieliby sprzedać BTC na giełdzie Kraken mogą mieć z tym duże trudności. Giełda zablokowała nawet na 15 minut możliwość sprzedaży nie udostępniając użytkownikom części interfejsu przeznaczonego do tego celu.

Co ciekawe, około 2 godzin temu na twitterze Krakena pojawił się wpis, który w obliczu bieżącej sytuacji wydaje się być nieco nie na miejscu:

Fala komentarzy wylała się pod tym tweetem natychmiastowo. Byli tacy, którzy przewrotnie pytali, czy Kraken też hodluje swoje monety… Niektórym przypomina się sytuacja z 2016 roku, kiedy w obliczu spadków na rynku kryptowalut giełda wyświetlała komunikat „out of service”.

Użytkownicy apelują o natychmiastowe naprawienie problemów, dzięki czemu będzie można składać zlecenia „normalnie”. Ludzie tracą pieniądze.

Co na to Kraken?

Około godziny 13 giełda poinformowała, że występują problemy z ich API, na skutek czego część transakcji z użyciem platformy desktopowej jak i mobilnej może być utrudniona.

Problem dotyczy również opcji natychmiastowego zakupu:

„Badamy problem polegający na tym, że niektórzy klienci zgłaszają, że salda na ich kontach nie są aktualizowane po niedawnym zakończeniu transakcji za pośrednictwem funkcji „Instant Buy” lub aktualizują się, tylko ze znacznymi opóźnieniami. Wpływa to również na finansowanie za pomocą kart debetowych / kredytowych, zakupy mogą wydawać się udane, ale nie zostały przetworzone. W takich przypadkach transakcje zostaną anulowane, a środki zwrócone. Obecnie pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu i udostępnimy wszelkie aktualizacje tak szybko, jak to możliwe.”

Jako główny powód problemów z działaniem platformy podano wysoką liczbę zapytań do serwera, co przekłada się bezpośrednio na ogromną liczbę użytkowników zainteresowanych procesowaniem transakcji zwłaszcza dzisiaj, kiedy cena spadła tak mocno.

Aktualizacje statusu giełdy możecie śledzić tutaj

Użytkownicy są mocno zdenerwowani:

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Komentarze