Giełda OkCoin wznawia wypłaty kryptowalut

Dosłownie przed paroma chwilami cnLedger podał na Twitterze informację, iż OkCoin wznawia wypłaty kryptowalut dla użytkowników. Były one wstrzymane od początku lutego, jako następstwo kontroli PBoC. Wypłaty są jednak objęte limitami.

cnLedger to znane i cenione w środowisku konto na Twitterze publikujące wiele informacji z chińskiego rynku kryptowalut. Jest to dość rzetelne źródło informacji, o czym zresztą świadczy liczba obserwujących wynosząca ponad 10,000 użytkowników. Sam wpis nie  jest zbyt wylewny jednak zawiera najcenniejszą informację: wypłaty na OkCoin zostają wznowione. Początkowo nałożony został dzienny limit wynoszący 10BTC lub 200 LTC lub 1000ETH.

okcoin

Z OSTATNIEJ CHWILI: Otrzymalismy  raport, iż OkCoin wznowiło wypłaty. Ich dzienny limit jest oparty o status vip i kształtuje się następująco: 10BTC/200LTC/1000ETH

można przeczytać w komunikacie

Wydarzenie to jest dość istotne zwłaszcza przy obecnej cenie Bitcoina. Blokada wypłat (jak i sama kontrola chińskich giełd przez Ludowy Bank Chin PBoc) skutkowała paniką na rynku i załamaniem kursu na początku roku. Sprawa później jednak ucichła, gdyż zarówno opadły emocje jak i samo rozwiązanie problemu się przeciągało. Kurs powrócił na stabilne tory, Chiny „straciły pałeczkę”, a to Bitfinex w ostatnim czasie był dominującą giełdą. Odblokowanie wypłat jest bardzo pozytywną wiadomością, która ucieszy wiele osób. Jest szansa, że wywoła to przeciwny skutek do wydarzeń z początku lutego i będzie dobrym sygnałem do wzrostów ceny.

Ta zaś załamała się tydzień temu. Z rekordowych 2760$ na BitStamp do ok. 1850$ – spadek o blisko 1/3. Pozytywne informacje z Chin mogą nadać dalszy kierunek cenie, która od kilku dni zdaje się być zawieszona w próżni wahając się od ok. 2150$ do 2350$. Równocześnie trzeba jednak wziąć pod uwagę, iż rynek chiński nie jest już tym dominującym. Zatem nawet entuzjazm ze strony tamtejszych inwestorów może nie przekonać reszty rynku do dalszych wzrostów. Sam OkCoin zaś stanowi ok. 30% obrotu BTC w Chinach.

 

MW.

Komentarze