Giełda kryptowalut Binance z kłopotami

934

Giełda kryptowalut Binance nie miała ostatnio dobrych chwil, a kłopoty oraz dezinformacja na temat działań podmiotu spowodowały nagły spadek cen tokenów (w tym również BTC). Jednak zacznijmy od początku wszystkich relacji.

Jeden z użytkowników giełdy zauważył sprzedaż swoich altcoinów bez jego wiedzy na giełdzie. Powiadomił o tym innych użytkowników przez konto na Reddit.

Binance sold all my Alt coins at market rate from BinanceExchange

Zauważono, że część użytkowników kupiła automatycznie mało znaną kryptowalutę Viacoin, która w jednym momencie wzrosła na wartości aż 94 razy. Problemy te skomentował oficjalnie Binance na swoim profilu dając do wiadomości, że sprawa jest badana, ale prawdopodobnie przyczyną problemów jest bot, który automatycznie dokonywał wspomnianych transakcji.

*PLEASE READ* Regarding Unauthorized Market Sells from BinanceExchange

Jak pisze komunikat, wypłaty zostały wstrzymane a cofanie podejrzanych transakcji jest w toku. Podczas konwersacji na portalu Reddit podkreślano, że giełda nie została zhackowana a jedynie nastąpił atak phishingowy. Według CEO Binance miało to formę kopii strony internetowej giełdy, ale w nazwie domeny widoczne były małe kropki umieszczone pod dwoma znakami.

https://twitter.com/cz_binance/status/971483376753393664

Z tego tytułu wszelkie informacje przekazywane przez tę stronę mogły być przekierowywane do niepowołanych osób. Giełda zatem nie bierze odpowiedzialności za ataki, a jedynie mówi o bezpieczeństwie każdego użytkownika. Trudno zatem powiedzieć jak zakończy się cała sprawa ataków. Przypominamy, że środki na giełdzie powinny podlegać jak najwyższym zabezpieczeniom takim jak 2FA, często zmieniane hasła lub inne środki ostrożności. Ataki na giełdy zdarzają się  nierzadko co powoduje, że nasze zasoby są zagrożone i mogą ulec kradzieży. O wszelkich postępach w kwestii ataku na giełdę Binance będziemy informować na bieżąco.

Komentarze