Ethereum dostępne na Bitstampie

Jedna z największych i najstarszych giełd kryptowalut poinformowała na swojej stronie, iż doda możliwość wymiany Ethereum. Będzie je można wymienić na USD, EUR oraz BTC, zaś aż do października w ramach promocji na tych parach nie będzie pobierana prowizja.

Giełda Bitstamp jest jedną z najstarszych giełd – założona jeszcze w 2011r. – i równocześnie jedną z największych. Dobowy obrót na parze BTC/USD klasyfikuje ją na 2 miejscu pod tym względem i 5 jeżeli uwzględnimy wszystkie możliwe do wymiany pary. Choć obecnie dominującą giełdą zdaje się być raczej Bitifnex to jednak Bitstamp wciąż ma sporo użytkowników, a ceny nie odbiegają zbytnio od tych na konkurencyjnej platformie (na chwilę obecną są nawet $10 wyższe). Dodanie nowej pary dokonało się stosunkowo późno, gdy większość giełd już taką opcję udostępniła. Promocje jednak potrafią to zrekompensować. Aż do października nie będzie żadnych prowizji, a następnie co miesiąc zniżka od prowizji będzie kolejno wynosić 75%, 50%, 25%.

Możliwość składania ofert zostanie włączona 17 sierpnia – w tej chwili trwają jeszcze ostatnie prace:

Wspominając o parach handlowych, chcemy ogłosić, iż prace nad uruchomieniem handlu Ethereum są już w ostatniej fazie. Od czwartku 17 sierpnia Ethereum będzie dostępne do wymiany na USD, EUR i BTC. To jednak nie wszystko! By zapewnić jeszcze lepszy start prowizje będą znacząco obniżone, aż do 1 stycznia 2018!

Bitstamp Ethereum
Ogłoszenie na stronie bitstamp.net

Użytkownicy z pewnością docenią możliwość wymiany nowej waluty na platformie. Ethereum jest bowiem niezwykle popularne, a kapitalizacja sytuuje go na 2 miejscu, tuż za Bitcoinem, z wynikiem $28 mld. Ethereum nie tylko bywa nazywana Bitcoinem 2.0, ale też potrafi dać zarobić. Jeszcze na początku lutego br. ETH wyceniane było na $10. W połowie czerwca zaś przekroczyło już $400. Cena spadła od tamtego czasu do $140, ale obecnie ETH warte jest dokładnie $300. Jak więc widać cena silnie się waha, ale na rynku kryptowalut nie powinno to być dla nikogo zaskoczeniem. Warto również wspomnieć o wskaźniku dominacji rynku. Podczas gdy w przypadku Bitcoina ten spadał osiągając rekordowo niskie 37%, to w przypadku Ethereum znacznie wzrósł – nawet do 33%. Oznacza to realną możliwość „pokonania” Bitcoina jeżeli chodzi o udział w rynku kryptowalut. Obecnie jednak wskaźniki te zmieniły się o ok. 10% – Bitcoin stanowi 45%, a Ethereum 23%.

MW.

 

Komentarze