Coindash: Hacker zwrócił giełdzie skradzione 20 000 Ethereum

723

Hacker, który w ubiegłym roku włamał się na giełdę Coindash oraz ukradł ponad 37 000 jednostek ETH, odesłał je w ilości 20 000 ETH na giełdę Coindash. To drugi taki „zwrot” skradzionych środków z portfela owego hackera. Po incydencie kradzieży zzybko pojawiły się głosy, iż cała sytuacja została ukartowana i zaplanowana.

W lipcu zeszłego roku, giełda Coindash została poddana cyberatakowi, przez który stracili ponad $7.000.000 na kradzieży Ethereum, a platforma została od razu wyłączona. Coindash ogłosił w lipcu o poinformowaniu jednostkę ds. zwalczania terroryzmu w Izraelu, lecz nie znamy szczegółów śledztwa. Włamanie miało miejsce podczas ICO tokenu Coindash. ICO miało trwać maksymalnie 28 dni i zgromadzić 12 mln dolarów. Rozpoczęło się dynamicznie i szybko udało się zebrać wymaganą kwotę. Jak się jednak okazało przez pierwsze 3 minuty pieniądze użytkowników spływały na podmieniony adres.

„Podobnie jak w przypadku samego włamania, działania hackera nie powstrzymają nas od realizacji naszej wizji, uruchomienie produktu Coindash nastąpi w tym tygodniu, jak pierwotnie zamierzano” – oświadczył CEO Coindash Alon Muroch

coindash
„Strona została zhackowana” – krótki, ale jakże wymowny wpis źródło: https://twitter.com/coindashio

Zamierzona kradzież?

Nie byłoby w tym nic dziwnego, ale we wrześniu 2017 r. zwrócono 10 000 ETH na konto giełdy. Sytuacja jest na tyle dziwna i kontrowersyjna, że cena Ethereum wzrosła w tym czasie z $200 do $1400. W lipcu cena Ethereum oscylowała w granicy $200, a hacker zwracał środki trzykrotnie. Za pierwszym razem było to 488 ETH zwrócone 12 września. Kolejna wysyłka nastąpiła 19 września, ale w ogromnej ilości 10 000 ETH. Trzeci raz, to 20 000 ETH zwrócone 23 lutego, co daje nam łącznie 30 488 ETH.

https://twitter.com/coindashio

Adres portfela na który zostały przelane środki przez hackera, będzie nadal śledzony i monitorowany – donosi Coindash na swoim blogu. Cała sytuacja jest dużą promocją samego projektu, z racji faktu, że jutro tj. 27 lutego będzie miała miejsce oficjalna premiera tokena Coindash.

Czy to nie przypadek, że tak ważna informacja jak oddanie tak ogromnych środków wypływa kilka dni przed oficjalną premierą własnego tokena? Zapraszamy do dyskusji

 

Komentarze