Brytyjska giełda kryptowalut wprowadza opcję kupna Bitcoinów za pomocą kart kredytowych.

Brytyjska giełda kryptowalut Paybis oferuje swoim użytkownikom możliwość dokonywania błyskawicznych płatności za pomocą najpopularniejszych kart kredytowych takich jak Visa czy Mastercard. Wymagana jest jednak weryfikacja – nie obeszło się również bez limitów.

Opcja błyskawicznego kupna Bitcoinów za pomocą karty kredytowej jest dość rzadkim przywilejem, który giełdy oferują swoim klientom. Paybis chce jednak zdominować rynek brytyjski, a taki krok z pewnością pomoże. Działanie tej platformy może natchnąć również inne giełdy do wprowadzenia podobnych udogodnień. Zależeć to będzie jednak od ilości transakcji dokonywanych w ten sposób oraz stopnia akceptacji samych użytkowników.

W celu weryfikacji konieczne jest podanie danych personalnych i adresu zamieszkania. Trzeba także dołączyć kserokopie każdej strony dowodu tożsamości. Całość powinna trwać jedynie 30 min, choć na stronie giełdy znajdziemy informację, że może to trwać także 24h. Po wykonaniu tych kroków jesteśmy gotowi do korzystania z nowej opcji. Wspomniane wcześniej limity kształtują się na poziomie 5000$ tygodniowo i 20000$ miesięcznie.

Paybis jest jednym z niewielu miejsc gdzie można zakupić Bitcoiny online za pośrednictwem kart kredytowych. Warto również wiedzieć, że wszelkie wrażliwe dane nie są przechowywane na naszej stronie. Operacje dokonywane są za pośrednictwem bezpiecznej zewnętrznej strony. Dane są tam przechowywane z zachowaniem prywatności i zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych oraz Unii Europejskiej

– można przeczytać na stronie giełdy.

Nowa metoda płatności jest dość często wykorzystywana przez użytkowników

Rynek brytyjski choć – mogło by się wydawać – niezbyt liczny to jednak jest stosunkowo zasobny i dojrzały. Paybis stawia sobie wysoko poprzeczkę próbując nad nim zapanować, tym bardziej że nie operuje jedynie w Wielkiej Brytanii. Giełda jest bowiem zarejestrowana również na Litwie i w Stanach Zjednoczonych. Wprowadzenie możliwości kupna Bitcoinów za pomocą kart kredytowych z pewnością jest pozytywną wiadomością, zwłaszcza że istnieje nisza klientów, którzy ją preferują. Zbyt niskie limity mogą jednak sprawić, że taka opcja pozostanie niewykorzystaną, zatem konieczne jest znalezienie odpowiedniej równowagi. Parafrazując znane przysłowie: „Metod płatności nigdy za wiele – limitów zaś niewiele”.

 

MW.

Komentarze