Bittrex: wprowadzenie wpłat w USD i powrót rejestracji kont

753

Jedna z największych giełd kryptowalut Bittrex, wprowadzi ponowną możliwość rejestracji dla nowych użytkowników. Aktualnie nowi inwestorzy, którzy są zainteresowani rejestracją, mogą zapisać się do poczekalni na oficjalnej stronie giełdy. Dodana zostanie również opcja wpłat w USD, ale na to użytkownicy muszą jeszcze poczekać.

Takich informacji udzielił prezes Bittrex, Bill Shihara podczas podcastu Unikrn Radio. Rozmowa skupiała się głównie na przeszłości Billa, o zmianach na Bittrex,  omawiając również strategie z budowaniem najszybciej rozwijającej się giełdy kryptowalut oraz przemyśleniami na temat rozwoju technologii blockchain.

Bittrex
https://twitter.com/BittrexExchange?lang=en

Bittrex i blokada rejestracji

W grudniu 2017 r. Bittrex wstrzymał rejestrację nowych użytkowników. Spowodowane było to ogromnym wzrostem zainteresowania kryptowalutami, przez co giełdy nie mogły poradzić sobie z weryfikacją nowych użytkowników. Na platformie Bittrex możemy operować ponad 190 walutami cyfrowymi, a cały opis giełdy został zawarty u nas na stronie.

Tether

Giełda nie posiadała do tej pory możliwości kupna bądź sprzedaży za pomocą walut FIAT. Aby zakupić daną kryptowalutę, musieliśmy posiadać zamiennik dolara USD, w postaci Tether (USDT), o którym było bardzo głośno w ostatnich dniach. Tether z założenia miał wynosić równowartość dolara amerykańskiego.

W dniu 6 grudnia amerykańska komisja Commodity Futures Trading Commission wysłała wezwanie do giełdy kryptowalut Bitfinex (która emituje Tether), z racji twierdzenia przez zarząd, że Tether był powiązany z dolarem amerykańskim.

Moneta cyfrowa Tether stała się bardzo popularnym substytutem dla dolara amerykańskiego na całym świecie (około 2,3 miliarda dolarów w tokenach). Firma nie dostarczyła jeszcze ostatecznych dowodów na to, że posiada udziały w publicznym obrocie. Sceptycy zastanawiali się, czy te pieniądze faktycznie istniały.

W listopadzie ubiegłego roku pisaliśmy również o ważnym wydarzeniu w związku z USDT: Tether okradziony na 30 mln $

Nie znamy jeszcze terminu powrotu rejestracji – będziemy informować o tym na bieżąco na naszej stronie. Prezes Shihara ostrzegł również, że wszystkie nowe zarejestrowane konta będą podlegać dodatkowym środkom ostrożności, takim jak zapewnienie minimalnego depozytu. Ponadto, wprowadzenie dolara amerykańskiego na giełdę, może spowodować odejście od rozwiązania Tether, co wpłynie negatywnie na jego cenę.

 

Komentarze