Bitfinex częściowo wznawia wypłaty

Jedna z największych giełd kryptowalut Bitfinex ogłosiła, że wznawia wypłaty dla kwot powyżej 50,000$. Klienci z mniejszym kapitałem będą wciąż musieli poczekać na możliwość wypłaty środków w zależności od rozwoju sytuacji z bankami obsługującymi giełdę.

O problemach giełdy z bankami informowaliśmy już w kwietniu. Bitfinex ogłosiło, iż tajwański bank obsługujący platformę niespodziewanie odmówił dalszej współpracy. W związku z tym wszelkie wpłaty pieniędzy nie zostałyby procedowane, tak samo jak uniemożliwiona została wypłata gotówki z giełdy.

Bitfinex starał się rozwiązać ten problem jednak udało się to tylko częściowo. Wg komunikatu, który został wydany, platformie udało się przesunąć część środków z Tajwanu. Umożliwia to tym samym niepełne wznowienie wypłat. Możliwość taka mają klienci, którzy posiadają co najmniej 50,000$. Pozostali w dalszym ciągu nie mają możliwości wypłaty pieniędzy i muszą czekać na rozwiązanie sytuacji lub moment w którym Bitfinex przetransferuje pozostałą część środków z Tajwanu.

bitfinex
Oświadczenie na stronie giełdy

Udało się nam przesunąć środki z Tajwanu i ogłaszana wcześniej możliwość wypłaty właśnie jest dostępna. Niestety z uwagi na niewygodną naturę procesu transfery pieniędzy możliwe są wypłaty zgodnie z malejącą kolejnością. Będzie tak dopóty dopóki nie znajdziemy efektywniejszej metody. Będziemy procedować wypłaty na kwotę większa niż 50,000$

– można przeczytać w oświadczeniu

Giełda zapewnia, że z czasem będzie możliwe wznowienie wypłat również na mniejszą kwotę. Warto przy tej okazji odnotować fakt, że Bitfinex niedawno spłacił wszystkich swoich klientów po utracie blisko 120,000 BTC w zeszłym roku. Był to dość odosobniony przypadek, który w pewnym zakresie zrehabilitował giełdę w oczach użytkowników. Dodatkowo problem z transferami dotknął w ostatnim czasie nie tylko tę giełdę, ale tez m.in. BTC-E czy OkCoin.

 

MW.

Komentarze