Bitfinex pod atakami DDoS, portfele IOTA zawieszone

Jedna z największych giełd kryptowalut Bitfinex poinformowała na swoim profilu na Twitterze, iż przechodziła ataki DDoS. Głównym celem ataków były portfele nowej kryptowaluty IOTA, która niedawno została dodana na platformę.

Bitifnex zapewnia, że wszystkie środki użytkowników są bezpieczne, a strona wraca już do normalnego trybu działania. Mimo to jednak portfele IOTA wciąż są niedostępne. Wg relacji giełdy zostały wyłączone, aby polepszyć bezpieczeństwo i działanie portfela. Giełda nie podaje do kiedy można spodziewać się utrudnień w korzystaniu z platformy.

ddos

Depozyty i wypłaty IOTA są w tej chwili niedostępne ze względu na prace związane z portfelem. Środki są bezpieczne

– można przeczytać w komunikacie giełdy

IOTA jest nową cyfrową walutą, która szturmem weszła do top10 kapitalizacji kryptowalut plasując się na obecnie 8 pozycji. Przekroczenie granicy miliarda dolarów kapitalizacji w debiucie może robić wrażenie. Utrudnienia w użytkowaniu platformy mogły być spowodowane również bardzo dużym popytem na nową kryptowalutę. Zaledwie w ciągu pierwszych godzin handlu obrót sięgnął ponad 38 mln $.

Ataki DDoS mają na celu uniemożliwienie działania strony internetowej poprzez zajęcie wszystkich wolnych zasobów. Przeprowadzane są z wielu komputerów równocześnie. W ostatnim czasie coraz więcej giełd pada ofiarami ataków DDoS. Nie tak dawno informowaliśmy, iż ataki te zostaną wzięte pod lupę przez kancelarię prawniczą w związku z licznymi roszczeniami użytkowników, którzy stracili sporą cześć kapitału w związku z przerwami w dostępie do platform.

 

MW.

Komentarze