Binance i Kraken | Problemy techniczne w obliczu dużego zainteresowania kryptowalutami

6 297

Giełdy kryptowalut po raz kolejny stanęły w obliczu problemów technicznych. Ruch na niektórych platformach osiągnął najwyższy w historii poziom.

Binance

CZ, dyrektor generalny Binance, poinformował na Twitterze o problemach z przepustowością na platformie. Stwierdził, że wszystkie środki są SAFU. Binance napotkało również dwuminutowe opóźnienia dotyczące danych konta / transakcji podczas odpytywania strumienia danych z API.

Chociaż problemy z systemem zostały dość szybko usunięte, Binance nie było jedyną giełdą kryptowalut, która doświadczyła problemów z łącznością związanych z API.

Kraken

Amerykańska giełda kryptowalut Kraken również otrzymała skargi od klientów, którzy mieli trudności z połączeniem się z witryną i interfejsem Rest API. „Wydaje się, że problem jest związany z bardzo dużym ruchem”, stwierdzono w witrynie wymiany zasobów cyfrowych.

W następstwie tego problemu Kraken tymczasowo wyłączył logowanie i rejestrację, podając jako główną przyczynę „niezwykle wysoki popyt”. W chwili przygotowywania niniejszej publikacji, na obydwu giełdach zostały już zaimplementowane poprawki, dzięki którym mogły one wznowić normalne funkcjonowanie.

To już nie pierwszy raz

Historycznie rzecz biorąc, giełdy kryptowalut miewały już nieraz problemy z przeciążeniem systemu po okresach gwałtownych wzrostów cen. Wraz z osiągnięciem przez ETH wzrostu wyceny powyżej 1600 USD i BTC powyżej 37 600 USD, rynki kryptowalut odnotowały ponadprzeciętne obroty.

Część z ostatnich wzrostów mogła być napędzana przez nowych inwestorów, ponieważ zainteresowanie detaliczne kryptowalutami gwałtownie wzrosło w ciągu ostatnich kilku tygodni dość znacząco. Dowodem na to jest również fakt, że wyszukiwanie hasła „Kup krypto” w Google również osiągnęło nowy rekord wszech czasów, przewyższając nawet trendy obserwowane podczas hossy w 2017 roku.

Komentarze