Apetyt na bitcoin słabnie | Czy to ostatnia linia obrony?

W ciągu ostatnich 24 godzin Bitcoin borykał się z silną presją na sprzedaż. Ostatnie spadki spowodowały, że zainteresowanie detaliczne Bitcoinem osiągnęło plateau. Dane dotyczące depozytów i wpływów giełdowych wskazują na fakt, że inwestorzy nie są obecnie zainteresowani kryptowalutą. Do tego dochodzą złowróżbne projekcje na najbliższą przyszłość kursu BTC. Czy jest się czego bać?

Wyprzedaż BTC – Uwaga! Będzie nami rzucać!

W chwili pisania tego tekstu bitcoin kosztuje poniżej 8500$. Oznacza to gwałtowny spadek z tygodniowych szczytów wynoszących nieco ponad 9 000 USD, które zostały ustalone w ostatnią niedzielę.

Pomimo aktualnych spadków należy zauważyć, że BTC nadal handluje znacznie powyżej swoich 30-dniowych minimów w wysokości 7300 USD, które zostały ustalone pod koniec października, tuż przed rajdem, który wywindował cenę do najwyższych poziomów 10 600 USD.

Środowisko analityków jest zgodne, że poziom o wartości poniżej 8 000 USD to silny poziom wsparcia, który może wzmocnić działania cenowe BTC w nadchodzących godzinach czy dniach.

Czy inwestorzy indywidualni tracą zainteresowanie BTC?

Niezdolność bitcoinowych byków do wywołania jakiegokolwiek znaczącego wzrostu może wskazywać na prawdopodobieństwo dalszych strat. Takie twierdzenie jest wspierane przez fakt, że napływy kapitału na giełdy kryptowalut maleją. To może zaś wyjaśniać malejące zainteresowanie inwestorów tym rynkiem.

Glassnode, grupa zajmująca się analizą blockchain, przedstawiła dane odnośnie sentymentu, które potwierdzają „niski apetyt na bitcoin” wśród inwestorów:

apetyt na bitcoin
źródło: glassnode

Ponadto, według Glassnode, depozyty BTC na giełdach kryptowalut znacznie spadły (ilościowo) w ciągu ostatniego miesiąca.

apetyt na bitcoin depozyty giełdowe
źródło: glassnode

Wygląda na to, że utrzymujący się spadek zainteresowania inwestorów może przełożyć się na niższy wolumen obrotu. To zaś może sprawić, że bitcoin będzie bardziej podatny na dalsze spadki.

Ostatnia linia obrony?

Analityk CryptoDude zauważył, że „niedźwiedzie bez wątpienia mają teraz przewagę”. Dodał, że jeśli byki nie zrobią czegoś spektakularnego, wykres „stanie się naprawdę ponury”. Jeśli 8 270 USD , który nazwał „ostatnią linią obrony”, zostanie przeforsowany, ból na rynku BTC może pogłębić się jeszcze bardziej.

W podobnym tonie wypowiedział się @TraderX0X0. W sobotnim tweecie zwrócił uwagę, że zamknięcie „poniżej 8300 $ nie będzie dobre”. Jak zauważył, 8300 $ jest kluczowym poziomem wsparcia w kanale malejącym, który zrównuje się ze wsparciem.

Capo of Crypto zauważył natomiast, że niedawny skok kursu BTC o 42% nie był przekonującym znakiem, że trend niedźwiedzi osiągnął szczyt. Dodatkowo zaznaczył, że potwierdził on serię niższych szczytów i niższych dołków wskazując na to, że trend niedźwiedzia wciąż trwa:

Co myślicie na ten temat? Czy apetyt na bitcoin rzeczywiście tak mocno słabnie? Co może wydarzyć się na rynku BTC w dalszej perspektywie? Zapraszamy do dyskusji.

apetyt na bitcoin

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx